Вакцина від сказу з літаків: в країні триває кампанія з імунізації диких тварин

В Україні розпочалася  сезонна кампанія боротьби зі сказом. Вакцину для пероральної імунізації  м’ясоїдних  диких  тварин скидатимуть з літаків.  Обробка  буде здійснюватися лише над територією лісових угідь, пише Ресурс.  Йдеться, перш  за все, про  вакцінацію лисиць, вовків та єнотовидних тварин, які найчастіше хворіють на сказ.

Цей метод вакцинації тварин  вже давно і успішно використовують в країнах Європи.  Цьогоріч  оброблятимуть території у Чернівецькій, Хмельницькій, Тернопільській, Рівненській областях.

Приманка  має вигляд брикетів з м’ясо-кісткового борошна з вакциною всередині. За словами ветеринарів,  цей препарат захищає тварину від сказу протягом року.

Сказ – особливо небезпечна гостра вірусна хвороба тварин і людини, яка характеризується ознаками поліенцефаломієліту, паралічами і абсолютною смертністю.  За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), сказ входить у п’ятірку найбільш небезпечних зооантропонозів, що завдають величезні соціально-економічні збитки.

Ветеринари спільно з лісівниками будуть контролювати якість проведення вакцинації.

За словами фахівців з Держпродспоживслужби України,  використання авіатранспорту дає можливість охопити потрібний ареал за короткий термін. Дистанція між лініями польоту має бути в межах 500-1000 м, враховуючи природні або штучні особливості ландшафту. Територія, яка підлягає обробці, розділена на зони, в яких визначені лінії польоту авіатранспорту.

Літаки оснащені системами GPS-навігації і системами реєстрації скидання визначеної кількості вакцин на певній території обробки.

 

Коментарі
Loading...