Ватикан оголосив початок Року екології

Початком Року екології офіційно вважатиметься 24 травня. Він пов’язаний із 5-ю річницею виходу енцикліки (ред. послання адресоване вірянам, єпископам, друге за важливістю після Апостольської Конституції) Папи Франциска «Laudato si ‘»(укр. хвала Тобі), присвяченій охороні довкілля – “спільному дому”. Про це повідомляє повідомили у ватиканській дікастерії з цілісного розвитку людини.

В його програму включено цілу низку заходів і інших ініціатив, спрямованих на просування екологічної свідомості.  Нещодавно в інтерв’ю католицькому виданню The Tablet Папа Римський сказав, що епідемія коронавірусу є однією з відповідей природи на те, що люди нехтували екологічною кризою.

«Ми не відреагували на часткові катастрофи. Хто зараз говорить про пожежі в Австралії або пам’ятає, що 18 місяців тому човен міг перетнути Північний полюс, тому що всі льодовики розтанули? Хто зараз говорить про повені? Я не знаю, чи є вони помстою природи, але вони, безумовно, є реакцією природи… Сьогодні, я вважаю, нам треба сповільнити темпи виробництва й споживання і навчитися розуміти й осягати природний світ. Нам потрібно поновити зв’язок з нашим справжнім оточенням», — сказав Папа Римський. 

У червні Ватикан підготує  текст у співавторстві декількох  дікастерій, в якому містяться конкретні вказівки щодо застосування принципів «Laudato si ‘» у різних ділянках церковного життя.

Також запроваджено нову щорічну премія «Laudato si ‘», знято документальний фільм по енцикліці, оголошений конкурс «Читати Біблію», який пройде в соціальних мережах.

В 2021 році дікастерія дасть старт семирічній програмі, у рамках якої сім’ї, єпархії, школи і університети присвятять себе роботі над інтегральної екологією у світі енцикліки «Laudato si ‘».

У січні 2021 року в рамках всесвітнього економічного форуму в Давосі Ватикан проведе круглий стіл з екології, а закінчиться Рік екології міжнародною конференцією та врученням премій за внесок у захист довкілля.

Коментарі
Loading...