Вчені винайшли заміну деревині і листю

Китайські науковці винайшли  матеріал, який дістав назву “синтетичне дерево”. Зовні і на мікроскопічному рівні воно схоже на волокна справжнього дерева.

Новий винахід достатньо міцний, здатний утримувати тепло,  до того ж, воно стійке до дії високих температур, а також кислот.

За інформацією видання Science Advances, за розробку відповідає група співробітників Хевейської національної лабораторії фізичних наук.

Основний матеріал — синтетичний полімер, який кристалізується на полімерній матриці, зв’язуючись з іншими компонентами, утворюючи структуру, подібну деревині. Експертами застосовувались резольна і меламинформальдегидна смоли, а також суміш ароматичних речовин, з яких на 30% складається деревина листяних і хвойних порід. При цьому заміняючи допоміжні компоненти можна також змінювати колір та інші властивості готового матеріалу. Для створення синтетичного дерева вчені помістили смоли у водний розчин, хітозан і оцтову кислоту.

Після цього все перенесли в мідну посудину з рідким азотом, що дозволило речовинам побудувати матрицю з довгастих каналів. Згодом провели вакуумну сушку і дали матеріалу затвердіти при температурі 200 градусів за Цельсієм. Матеріал, що отримали показав неймовірну стійкість до впливу вогню, їдких кислот, а також до стиснення в 45 Мпа.

До речі, вода не руйнує структуру нового матеріалу, а лише трохи знижує його механічні характеристики.

До речі,  китайці не перші у подібних винаходах. Ще 2014 року студент Королівського коледжу мистецтв Джуліан Мелчіоррі розробив  синтетичне листя під назвою Silk Leaf Project. Воно має такі ж функції, як і природне:  всмоктує воду, двоокис вуглецю та світло, а на виході продукує кисень. Ш

тучне листя створили на основі природних хлоропластів – кліткових органел, які саме відповідають за фотосинтез. Їх виділили зі справжніх рослин та розмістили в спеціальну матрицю з матеріалу на основі протеїну шовку.   Матеріал, який розробив Джуліан  виник в результаті його дослідницьких пошуків альтернативи  рослинам у космосі, які погано ростуть у невагомості.

фото www.zmescience.com

Розробник каже, що лист можна використовувати в космічних дослідженнях як генератор кисню. Його перевага перед звичайними рослинами полягає в тому, що він не вимагає ґрунту або спеціальних поживних речовин і не має проблем, з якими рослини можуть зіштовхнутися в умовах невагомості. На Землі лист можна використовувати як для внутрішньої, так і для зовнішнього середовища, буквально забезпечуючи ковток свіжого повітря. Штучне листя може також використовуватись і для озеленення фасадів будівель, що позитивно позначиться на екології міст.

Коментарі
Loading...