Вчи не мед їсти, а бджіл шанувати?

Однією з причин масової загибелі бджіл називають відсутність єдиної системи оповіщення про плани щодо оброблення полів аграіями, пише Ресурс з посиланням на експертів FAO в Україні.

Щоб захистити бжолосім’ї від наслідків хімічної обробки, есперти пропонують звертатися до спеціальних ресурсів, наприклад Grand Еxpert. Його також можуть використовувати збирачі ягід, грибів та лікарських трав і фермери, що застосовують вільний випас худоби.

Досить зареєструватися на цьому ресурсі і встановити маркер на карті розташування об’єкта — пасіки, поляни, пасовища, місця перебування людей, житла тощо.

Як тільки сайт отримує інформацію про планування хімобробки рослин на відстані 10 км і менше, користувач отримує сповіщення на електронну пошту і SMS на телефон.

Читайте також: Пасічники: Отруєння бджіл призвело до національної катастрофи

Також експерти вважають, що саме через те, 98% меду виробляють домогосподарства, через те дотепер немає достовірних даних про кількість бджільницьких господарств, динаміку їх розвитку, обсяги виробництва. Це, на думку експертів, негативно позначається на розвитку агробізнесу в країні.  Також помалу розвивається запилення бджолами посівів як бізнес-послуга.

Нагадаємо, що протруєння полів неякісними пестицидами спричинило масову загибель бджіл в Україні протягом травня-червня. Особливо постраждала Дніпропетровська область, там загинуло 15 тисяч бджіл.

Коментарі
Loading...