Верховна Рада ухвалила закон про відкриття ринку землі з 1 липня 2021 року

Під час засідання ВР у ніч на вівторок, 31 березня, 259 народних депутатів за 226-ти мінімально необхідних ухвалили закон про відкриття ринку землі з 1 липня 2021 року.

Голоси за закон дали фракції партій “Слуга народу” – 206, “Європейська солідарність” – 23, “Голос” – 13, депутатська група “Довіра” – 12, позафракційні – 5. Фракції “Опозиційна платформа – За життя” (ОПЗЖ), “Батьківщина” і група “За майбутнє” не дали жодного голосу на підтримку.

Що передбачає закон:

Перше. У перші два роки буде діяти обмеження на купівлю землі – не більше 100 га в одні руки. З 2023 року обмеження становитиме до 10 тис га в одні руки, як було передбачено останнім проєктом.

Друге. З 2021 до 2023 року право на покупку землі буде тільки у фізосіб. Юридичним особам забороняється купувати землю сільськогосподарського призначення.

Третє. В перші два роки буде діяти заборона на продаж державної землі.

Четверте. Щодо надання права іноземцям купувати землю позиція не змінилась – питання буде вирішене на референдумі.

П’яте. Іноземцям заборонено купувати землю, що розташована ближче 50 км від державного кордону України, незважаючи на результати референдуму.

Шосте. Передбачене переважне право орендаря на купівлю. Орендар має можливість передати переважне право на придбання ділянки іншій особі, але про це повинен бути письмово повідомлений власник.

Сьоме. Мінімальна ціна – не менше нормативної грошової оцінки. До 2030 року.

Юлія Тимошенко (крайня праворуч) під час засідання Верховної Ради 30 березня
фото DW

Після голосування лідерка фракції партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко заявила про намір підготувати подання до Конституційного суду щодо неконституційності ухваленого Радою закону про відкриття ринку землі.

“Ми буквально з сьогоднішнього дня почнемо готувати спеціальне звернення – подання до Конституційного суду і ми переконані, що базуючись на ключових документах України – Конституції, Декларації про державний суверенітет, ми доб’ємося в Конституційному суді визнання цього закону неконституційним”, – сказала Тимошенко на брифінгу в ніч на вівторок в Києві, цитує “Інтерфакс-Україна”.

Нагадаємо, у вересні 2019 року президент Володимир Зеленський доручив уряду підготувати, а парламенту ухвалити до 1 грудня законопроєкт про ринок земель сільськогосподарського призначення зі скасуванням мораторію на продаж землі.

13 листопада 2019 року Верховна Рада проголосувала  в першому читанні за законопроєкт 2178-10, який скасовує заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення.

3 січня 2020 року до ВР було подано законопроєкт про обіг земель сільгосппризначення №2278-10 з правками до другого читання.

Документ передбачав заборону іноземцям набувати право власності на земельні ділянки – заборона повинна втратити чинність за умови схвалення продажу землі іноземцям на референдумі.

Коментарі
Loading...