Відьми, будддійські монахи, золотошукачі: неймовірні історії дерев Європи

Берегиня затопленого села Худобин — 350-річна сосна в Чехії  цьогоріч обрана Європейським деревом року, повідомляє  Асоціація екологічного партнерства  на сайті конкурсу, пише Ресурс.

Худобинська сосна  росте на скелястому мисі греблі під назвою Вір (Vír), поблизу села Худобин, яке зникло через будівництво загати. Дерево вже  назвали прикладом  надзвичайної витривалості до змін клімату та антропогенного впливу.

За легендою, розповідають місцеві жителі, вночі під сосною сидів диявол і грав на скрипці. Щоправда, скептики вважають, що це звуки потужних поривів вітру над долиною.

Друге унікальне дерево —  гінкго на ім’я Адам росте в Хорватії (Дарувар). Його вік 242 роки.

“Самотня тополя” зі степів Калмикії (103 роки). За легендою, цю тополю посадив на початку XX століття буддійський монах. Насіння він привіз з Тибету, куди здійснив паломництво. Чернець склав насіння в палицю і закопав у найвищому місці пагорба. Тополя виросла у велетенське дерево з розлогими гілками.  Подорожні, які здійснювали довгі переходи на конях, зупинялися тут перепочити і зверталися до тополі з проханнями, які, кажуть, здійснювалися. З тих часів у Калмикії ця тополя є святинею, сюди приходять молитися, адже для регіону безмежних степів це дерево – справжнє диво.

Також до десятки унікальних дерев Європи  потрапили  дерево Відьми з Нідерландів (130 років). Зовні це дерео, з його звивистими гілками і корінням, яке, здається, не може прорости в землю, пов’язане з переказом про Чорну Кейт (Black Kate), зловісну жінку, яка володіла магією та була ватажком  банди грабіжників і контрабандистів, і похована саме цьому місці.  Це чудове дерево і його похмура історія досі вабить сюди багатьох дітей і дорослих.

Багатовікова ялиця – берегиня Кібіна з Румунії (500 років). В долині річки Кібін (Cibin) жив пастух, у якого було 10 овець. Перед негодою пастух сховав отару вівців під кроною ялиці і заснув. Коли він прокинувся,  вівців не було. Пастух молився, щоб знайти зниклих тварин. Потім він заснув, побачивши уві сні, що ялиця виросла дуже високою і пишною. Сон справдився. Чоловік піднявся на верхівку дерева і побачив свою отару. Він розповів односельцям про це диво і вирішив берегти цю ялицю.

Каштанове дерево з португальського Валеса (1000 років) зі стовбуром шириною 4,5 м  – це одне з найбільших дерев цієї країни. Порожнина його стовбура зберігає безліч історій про той час, коли дерево було місцем дитячих ігор і стало пам’яттю для поколінь дорослих. Кажуть, що  вік цього каштану понад тисячу років, і він був вирощений римлянами, коли вони розробляли золоті копальні.

Британський Аллертонський дуб зростає в парку Келдерстоунз в Ліверпулі. За легендою  у середньовіччі судді  збиралися під гілками цього дерева, бо у них не було будівлі суду. Легенда також говорить, що тріщина в дереві з’явилася в 1864 році, коли вибухнув корабель, що перевозив порох на Мерсі. Луна від вибуху було чути за 30 миль. Під час Другої світової війни, працівники ліверпульських парків, які воювали за кордоном, надсилали різдвяні листівки з листям дуба, вони нагадували їм про батьківщину.

Дереву Свободи в Капошварі (Угорщина) 93 роки.

Триногий іспанський дуб (1200 років).

 

Горобина садова (Словаччина)  була посаджена за часів середньовічного правління Марії Терезії (Maria Theresia). Завдяки його міцності люди використовували його як прикордонне дерево між селами.

Минулоріч Європейським деревом року  визнали мигдаль, який росте на пагорбах міста Печ (Угорщина) вже135 років. Це дерево згадувалося в літературі ще сто років тому.

Конкурс “Європейське дерево року” проводять з 2011-го. Його мета – привернути увагу суспільства до збереження  старих дерев Європи.

Коментарі
Loading...