Відтепер найвища в світі будівля з дерева є в Норвегії

Відтепер в світі найвищою будівлею  з дерева вважатимуть торгово-житловий комплекс під назвою Mjostarnet в Норвегії, що розташувався в містечку Брумунддал. Про це повідомляє спеціальна міжнародна Рада з Високих Будівель, яка  розглядає особливі і унікальні проекти забудов в світі, пише Ресурс з посиланням на Fainaidea.

Таким чином,  комплекс Mjostarnet в Норвегії висотою 85,4 метра став рекордсменом у всьому світі серед дерев’яних будівель.  Нагадаємо, що попередній рекорд належав  вежі  з дерева  25 King в Австралії висотою в 45 метрів.

В компанії AB Invest, що є головним  забудовником, розповідають, що спочатку втілення проекту мало відбуватися в дещо  інший спосіб, однак кінцевий результат виявився більш цікавим і привабливим.

Звичайно, висота цієї будівлі в порівнянні з хмарочосами і будовами з інших матеріалів  не дуже значна, однак в цьому й полягає головний момент — дерев’яне будівництво такого типу має автономність і самостійну підтримку, в тому числі завдяки округленим головним опорним центрам, що були зроблені для того, щоб не дати сильному вітру похитнути окремі частини конструкціі.

Комплекс площею 11,300 кв.м. має  18 поверхів. Тут є  ресторан, готель, офіси і навіть окремий басейн на даху. Спеціалісти розповідають, що  будівництво ще триває і поки що компанія розмріковує над варіантами будь-якого конкретного стилю забудови та оздоблення . Втім, вже зараз будівля частково експлуатується, а повноцінне відкриття всього комплексу відбудеться вже за декілька місяців — на той час компанія-забудовник повинна визначитися з подальшим етапом розширення будівництва.

Коментарі
Loading...