Відтепер всі українці матимуть електронний доступ до інформації про якість води

Державне агентство водних ресурсів України вперше оприлюднило дані про якість води у поверхневих водоймах країни. Відтепер ця інформація буде доступна в електронному вигляді  усім,  хто бажає  віжстежувати зміни щодо вмісту шкідливих речовин та якості води.

Сьогодні інформацію з відкритих джерел у вільному електронному доступі можна отримати лише у 15 країнах світу, повідомляє Global Open Data Index. Лише Фінляндія робить це найбільш якісно – регулярно і в повному обсязі.Нині дані саме такої якості будуть доступними і в Україні. http://data.gov.ua/passport/e202bd1f-71b0-48b2-87e7-7e4fb1d7e2d5

Майже 80% населення України забезпечується питною водою з поверхневих джерел, серед них майже 75% – із Дніпра. Саме тому, громадянам важливо розуміти, якою є якість поверхневих вод поблизу їхнього дому, роботи й місць відпочинку. Ці дані також дозволять громадським активістам краще розуміти вплив промислових відходів на довкілля та контролювати дотримання законодавства в екологічній сфері.

Про це повідомляє на сторінці у Фейсбук перший заступник голови Державного агентства з питань електронного уряду Олексій Вискуб.

Коментарі
Loading...