Вісім великих річок світу у небезпеці через висихання

 

У Національному географічному товаристві США повідомляють, що наразі вісім великих світових річок поступово зникають. Це річки Колорадо, Інд, Амудар’я, Сирдар’я, Хуанхе, Тиста, Муррей, Ріо- Гранде.

«З американського Заходу до Китаю, Австралії до Індії, деякі з найважливіших у світі річок були осушені для сільського господарства, промисловості та питної води», – йдеться у повідомлені National Geographic.

Річка Муррей – найдовша і, можливо, найважливіша річка Австралії, що простягнулася на 1476 миль (2375 км) від Австралійських Альп через внутрішні рівнини до Індійського океану недалеко від Аделаїди.

Через зрошення водою з річки Муррей долина з такою ж назвою є найпродуктивнішою сільськогосподарської зоною Австралії,  відомої як продовольчий кошик країни. Однак у міру того, як з річки висмоктується більше води, її солоність підвищується, що загрожує сільсько-господарської продуктивності. Річка також є джерелом 40 відсотків питної води Аделаїди і більшої частини води для багатьох невеликих міст по всій її довжині.

Порушення і відхилення настільки зменшили потік, що гирло річки закрилося через утворення мулу на початку 21-го століття. Тільки днопоглиблювальні роботи дозволяють зберегти останній канал відкритим як до моря, так і до лагуни  національного парку Коронг.

Річка Мюрей (Австралія)

Щодо річки  Колорадо, то вона   є одним з найбільш використовуваних водних ресурсів, забезпечує водою близько 30 мільйонів чоловік, на ній збудовано безліч дамб і водних каналів протягом усіх 2333 кілометрів, які має річка в довжину. Через сильну експлуатацію річки сільським господарством, промисловістю і містами по всій її довжині, Колорадо рідко досягає своєї колишньої дельти і впадає в Каліфорнійську затоку.

річка Колорадо (США)

Пакистан зіштовхується з величезними проблемами, оскільки його населення зростає і потоки Інду змінюються через надмірне використання у верхній течії, посуху чи інші впливи.

Картинки по запросу ріка Інд
річка Інд

Одна з найбільших річок Північної Америки, Ріо-Гранде завдовжки 1 885 миль (3033 км) протікає від південно-західного Колорадо до Мексиканської затоки.

Картинки по запросу ріка Ріо Гранде
річка Ріо-Гранде

Колись жвава річка виглядає менш величною в наші дні, завдяки інтенсивному використанню по обидва боки кордону. Менше п’ятої частини історичного потоку Ріо-Гранде в даний час досягає затоки.

Жовта річка простягається на 3 395 миль (5464 км) є другою за довжиною в Китаї після Янцзи і шостою за довжиною в світі. Регіон Хуанхе був колискою найдавнішої відомої китайської цивілізації і має довгу і складну історію в регіоні. Численні повені за століття призвели до катастрофічних жертв. У 1931 році в результаті сильної повені загинуло від одного до чотирьох мільйонів осіб.

Картинки по запросу ріка Хуанхе
річка Хуанхе

З 1972 року Хуанхе часто висихає до того, як досягає моря. Як і багато інших великих річки, його води широко використовуються для сільського господарства. У 1997 році нижня Жовта річка не протікала цілих 230 днів.

Настільки різке зниження водозабезпеченості призвело до висихання екологічно багатою дельти. Сухі поверхні руйнуються, коли вітер відносить їх дрібний сухий мул.

В останні роки уряд Китаю вживає заходів щодо відновлення потоку води, відмовивши деяким фермерам в цьому процесі.

 

Коментарі
Loading...