Волинським соснам бути. Лісівники повідомляють про зменшення соснового всихання

Вперше за останні 3 роки динаміка площ осередків всихань соснових лісів пішла на спад.Про це повідомив начальник Волинського ОУЛМГ Олександр Кватирко,  пише Ресурс за посиланням на  прес-службу відомства.

«Такого результату вдалося досягнути завдяки вчасним та в достатній кількості проведеним санітарним заходам. Ми ліквідували осередки всихання, чим, відповідно, призупинили поширення шкідників», – пояснив Олександр Кватирко.

Проте, зважаючи на аномальні погодні умови, що сприяють розмноженню шкідника, спостереження продовжуються, кажуть лісівники. Науковці прогнозують, що уникнути масового ураження сосни цього року, на жаль, не вдасться.

Варто зазначити, що із грудня 2017 року волинські лісівники призупинили рубки головного користування по хвойному господарству, спрямувавши всі зусилля та засоби на порятунок лісу від «зеленої пожежі». Так, вдалося ліквідувати 4667 га осередків всихань. Проте, як свідчать результати детального нагляду, за цей час проблема розповсюдилася на площу 3900 га.

Читайте:Волинським лісам загрожує жук-короїд

Станом на 1 червня 2018 року волинські лісівники зафіксували залишки осередків всихань соснових лісів на площі 6876 га. Ще півроку тому – 1 січня – результати моніторингу були гіршими: на Волині 7742 га лісу було вражено шкідниками.

Для більш детального  вивчення ситуації у волинських лісах розвісили 1000 феромонних пасток, що дало змогу фахівцям галузі та науковцям визначити найпоширеніші види шкідників.

До того ж, площі, де проведені санітарні заходи у зимовий період, уже були заліснені навесні цього року.

 

 

фото прес-служби Волинського ОУЛМГ
Коментарі
Loading...