«Вони не дають нам ні копійки за поліпшення санітарних умов», – лікар мусить проводити розтин померлих від вірусу просто неба
Медичні працівники в саморобних захисних масках і костюмах, з поліетиленовими пакетами поверх взуття. Лікарня, розрахована на 150 пацієнтів з коронавірусів, в даний час містить 250. Відсутня система фільтрації, яка змушує проводити розтини зовні, під деревами, а не в лікарняному морзі. Такою лікарні України побачили кореспонденти Associated Press, цитує Ресурс.
При тому що зафіксовано відносно невелика кількість випадків – 15 648 випадків зараження і 408 випадків смерті за станом на понеділок, 11 травня, проблемна система охорони здоров’я в Україні перевантажена COVID-19, пише видання.
Ніде проблема не є більш очевидною, ніж в західному місті Чернівці, з 2324 підтвердженими інфекціями в місті і його околицях. Він вважається гарячою точкою зараження, поряд з іншим західним містом, Івано-Франківському, в 100 кілометрах (60 милях), і столицею, Києвом.
Тисячі українців, які мали тимчасову роботу в Європі, повернулися додому в умовах пандемії, а деякі принесли з собою вірус.
Коли пацієнти з COVID-19 потрапляють до лікарні, деякі лікарі і медсестри повинні купувати своє власне захисне спорядження або використовувати імпровізоване обладнання. Багато з них хворіють: медичні працівники складають близько п’ятої частини всіх випадків коронавируса в Україні.

У лікарні Чернівців, місті з населенням 266 000 чоловік, немає лікарняного вентилятора для 250 пацієнтів.
«Я не вірю, що в одній лікарні в Україні є все, що потрібно», – сказав керівник відділення інтенсивної терапії Костянтин Дроник. «Нам не вистачає всього».
Корупційна економіка країни виснажена шестирічної війною з Росією, яка підтримує сепаратистів на сході, і річна адміністрація президента Володимира Зеленського успадкувала реформи охорони здоров’я, розпочаті його попередником, які все ще розгортаються. Реформи призвели до скорочення державних субсидій, в результаті чого працівникам лікарень недоплачують і вони погано забезпечені.
Реформа охорони здоров’я, яка дозволила пацієнтам вибирати своїх власних лікарів, а сімейним лікарям направляти хворих до інших фахівці, від початку спалаху не змогла працювати належним чином.
У лікарні Почаєва немає фахівця з інфекційних захворювань: одного залишили, а іншому поставили діагноз КОВІД-19.
«Все люди втекли, а ті, хто залишилися, працюють на межі через цю реформу», – сказав Венжіновіч.
Фермери, бізнесмени та інші люди наполягають на тому, щоб влада послабила правила, і уряд заявив, що зробить це з понеділка.
Проте, лікарі побоюються, що це призведе до нової хвилі зараження.
«Ви можете бачити цю сумну картину нашої готовності, і це відбувається на четвертому місяці епідемії», – сказав доктор Олег Стецюк, патолог з західного міста Тернополя, який носить жовтий захисний костюм, який його друг-швець зробив для нього.

«Україна була абсолютно не готова до епідемії, і це велике питання, чи готова вона зараз», – сказав він, додавши, що влада відхилила його прохання надати намет для розтину, пославшись на відсутність коштів.
Раніше уряд субсидіював такі речі, як заробітна плата медичних працівників і рахунки за комунальні послуги, але на другому етапі реформ, що почалися минулого місяця, відбудеться подальше скорочення і без того обмеженого державного фінансування.
Згідно з новими правилами, держава не повністю покриває вартість лікування. За лікування пацієнта, який переніс інсульт, сплачується тільки еквівалент 780 доларів, в той час як експерти оцінюють його в 2000-3200 доларів.
Обмежені державні кошти привели до низької заробітної плати. Лікарі відділення інтенсивної терапії отримують місячну зарплату від 148 до 174 доларів, а медсестри – 111 доларів.
Нова система також перерозподіляє субсидії між лікарнями, при цьому велика частина грошей йде тим, у кого більше пацієнтів, через що багато невеликих і спеціалізованих клінік на межі закриття.
Зеленський пообіцяв переглянути реформи, заявивши, що в іншому випадку це може привести до закриття понад 300 лікарень, в результаті чого 50 000 медичних працівників залишаться без роботи.
«Крім медиків – відмінних професіоналів, які є одними з найкращих в світі – в нас більше нічого немає», – сказав він. Президент не уточнив, як він міг би збільшити субсидії хворому сектору охорони здоров’я в країні з нестачею коштів, що сильно залежить від кредитів Міжнародного валютного фонду та інших глобальних кредиторів.
Медичні працівники по всій Україні провели акції протесту проти реформ, а деякі керівники лікарень організували голодування.






