«Вони не дають нам ні копійки за поліпшення санітарних умов», – лікар мусить проводити розтин померлих від вірусу просто неба

Медичні працівники в саморобних захисних масках і костюмах, з поліетиленовими пакетами поверх взуття. Лікарня, розрахована на 150 пацієнтів з коронавірусів, в даний час містить 250. Відсутня система фільтрації, яка змушує проводити розтини зовні, під деревами, а не в лікарняному морзі. Такою лікарні України побачили кореспонденти Associated Press, цитує Ресурс.

При тому що зафіксовано відносно невелика кількість випадків – 15 648 випадків зараження і 408 випадків смерті за станом на понеділок, 11 травня, проблемна система охорони здоров’я в Україні  перевантажена COVID-19,  пише видання.

Ніде проблема не є більш очевидною, ніж в західному місті Чернівці, з 2324 підтвердженими інфекціями в місті і його околицях. Він вважається гарячою точкою зараження, поряд з іншим західним містом, Івано-Франківському, в 100 кілометрах (60 милях), і столицею, Києвом.

Тисячі українців, які мали тимчасову роботу в Європі, повернулися додому в умовах пандемії, а деякі принесли з собою вірус.

Коли пацієнти з COVID-19 потрапляють до лікарні, деякі лікарі і медсестри повинні купувати своє власне захисне спорядження або використовувати імпровізоване обладнання. Багато з них хворіють: медичні працівники складають близько п’ятої частини всіх випадків коронавируса в Україні.

«Моя душа плаче!» сказав Микола Шарахліцкій, анестезіолог в головній лікарні Чернівців, коли він чистив захисний костюм. «Ми відчуваємо нестачу медичного обладнання та засобів захисту, і в результаті ми всі інфікуємося».
На цій фотографії, зробленій в понеділок, 4 травня 2020 року, лікарі в спеціальних костюмах для захисту від коронавірусу готують хворого пацієнта  до рентгену легень у відділенні інтенсивної терапії в обласній лікарні в Чернівцях, Україна. (AP Photo / Євген Малолетка)

У лікарні  Чернівців, місті з населенням 266 000 чоловік, немає лікарняного вентилятора для 250 пацієнтів.

«Я не вірю, що в одній лікарні в Україні є все, що потрібно», – сказав керівник відділення інтенсивної терапії Костянтин Дроник. «Нам не вистачає всього».

Корупційна економіка країни  виснажена шестирічної війною з  Росією, яка підтримує сепаратистів на сході, і річна адміністрація президента Володимира Зеленського успадкувала реформи охорони здоров’я, розпочаті його попередником, які все ще розгортаються. Реформи призвели до скорочення державних субсидій, в результаті чого працівникам лікарень недоплачують і вони погано забезпечені.

Реформа охорони здоров’я, яка дозволила пацієнтам вибирати своїх власних лікарів, а сімейним лікарям направляти хворих до інших фахівці, від початку спалаху  не змогла працювати належним чином.

«Сімейні лікарі утримуються від рішення проблем», – сказав Іван Венжіновіч, 51-річний терапевт з Почаєва, міста на заході України. «Лікарі не відвідують пацієнтів, вони дають консультації по телефону. Всі бояться заразитися вірусом».

У лікарні  Почаєва немає фахівця з інфекційних захворювань: одного залишили, а іншому поставили діагноз КОВІД-19.

«Все люди втекли, а ті, хто залишилися, працюють на межі через цю реформу», – сказав Венжіновіч.

Фермери, бізнесмени та інші люди наполягають на тому, щоб влада послабила правила, і уряд заявив, що зробить це з понеділка.

Проте, лікарі побоюються, що це призведе до нової хвилі зараження.

«Ви можете бачити цю сумну картину нашої готовності, і це відбувається на четвертому місяці епідемії», – сказав доктор Олег Стецюк, патолог з західного міста Тернополя, який носить жовтий захисний костюм, який його друг-швець зробив для нього.

На цій фотографії, зробленій в п’ятницю, 1 травня 2020 року, лікар в спеціальному костюмі для захисту від коронавірусу перевіряє пацієнта з коронавірусом за допомогою стетоскопа під час вечірнього обстеження в лікарні в Почаєві, Україна. (AP Photo /
«Вони не дають нам ні копійки за поліпшення санітарних умов», – сказав Стецюк. Він проводить розтин пацієнтів, убитих вірусом на відкритому повітрі за його лікарнею, тому що в його морзі відсутня належна система фільтрації повітря і води.

«Україна була абсолютно не готова до епідемії, і це велике питання, чи готова вона зараз», – сказав він, додавши, що влада відхилила його прохання надати намет для розтину, пославшись на відсутність коштів.

Раніше уряд субсидіював такі речі, як заробітна плата медичних працівників і рахунки за комунальні послуги, але на другому етапі реформ, що почалися минулого місяця, відбудеться подальше скорочення і без того обмеженого державного фінансування.

Згідно з новими правилами, держава не повністю покриває вартість лікування. За лікування пацієнта, який переніс інсульт, сплачується тільки еквівалент 780 доларів, в той час як експерти оцінюють його в 2000-3200 доларів.

Обмежені державні кошти привели до низької заробітної плати. Лікарі відділення інтенсивної терапії отримують місячну зарплату від 148 до 174 доларів, а медсестри – 111 доларів.

«Мені сумно і страшно, що мені доводиться думати не про своїх пацієнтів, а про те, як не померти від голоду, як заплатити за квартиру і прогодувати сім’ю», – сказав доктор Ігор Фельдман, 38-річний  фахівець з легеневих захворювань  з 15-річним стажем, який заробляє 174 долара на місяць.

Нова система також перерозподіляє субсидії між лікарнями, при цьому велика частина грошей йде тим, у кого більше пацієнтів, через що багато невеликих і спеціалізованих клінік на межі закриття.

Зеленський пообіцяв переглянути реформи, заявивши, що в іншому випадку це може привести до закриття понад 300 лікарень, в результаті чого 50 000 медичних працівників залишаться без роботи.

«Крім медиків – відмінних професіоналів, які є одними з найкращих в світі – в нас більше нічого немає», – сказав він. Президент не уточнив, як він міг би збільшити субсидії хворому сектору охорони здоров’я в країні з нестачею коштів, що сильно залежить від кредитів Міжнародного валютного фонду та інших глобальних кредиторів.

Медичні працівники по всій Україні провели акції протесту проти реформ, а деякі керівники лікарень організували голодування.

«Ми не втекли з лінії фронту», – йдеться в заяві лікарів в південно-західному місті Вінниця. «Ми кинули наших дітей, чоловіків і батьків і практично жили в лікарні, щоб врятувати життя. Уряд повинен вирішити, проти кого воно бореться – медики чи коронавірус».
На цій фотографії, зробленій в середу, 29 квітня 2020 року, медичні працівники в спеціальних костюмах для захисту від коронавірусу працюють із зразками для ПЛР-тесту на коронавірус COVID-19 в лікарні  Тернополя, Україна. (AP Photo / Євген Малолетка)
На цьому знімку, зробленому в понеділок, 4 травня 2020 року, медичні фахівці в спеціальних костюмах для захисту від коронавірусу проходять через дезінфікуючий коридор в напрямку відділення інтенсивної терапії в регіональній лікарні  Чернівців, Україна. (AP Photo / Євген Малолетка)
На цій фотографії, зробленій в п’ятницю, 1 травня 2020 року, жінка похилого віку,хвора на коронавірус, дихає за допомогою кисневої маски в лікарні  Почаєва, Україна. (AP Photo / Євген Малолетка)
На цьому знімку, зробленому в понеділок, 4 травня 2020 року, медсестра в спеціальному костюмі для захисту від коронавірусу вводить лікарські препарати пацієнту, хворому на коронавірус у відділенні інтенсивної терапії  обласної лікарні в Чернівцях, Україна. (AP Photo / Євген Малолетка)
На цій фотографії, зробленій у четвер, 30 квітня 2020 року, патологоанатоми в спеціальних костюмах для захисту від коронавірусу перевозять тіло людини, яка померла від КОВІД-19, біля дверей моргу в Тернополі, Україна. (AP Photo / Євген Малолетка)
На цій фотографії, зробленій в суботу, 2 травня 2020 року, Надія Мучка плаче під час похорону свого 71-річного, батька, Семена Мучки, який помер від вірусу COVID-19 в Криниці, Україна, в суботу. (AP Photo / Євген Малолетка)
На цій фотографії, зробленій у четвер, 30 квітня 2020 року, паталогоанатоми  в спеціальних костюмах для захисту від коронавірусу перодягаються поза моргом лікарні після доставки тіл людей, які померли відКОВІД-19 уТернополі, Україна. (AP Photo / Євген Малолетка)
Коментарі
Loading...