Ворог масово використовує інтернет. Українців просять не відкривати фішингові листи від імені СБУ. Це фейк, — Держспецзв’язку

.Держспецзв’язку інформує українців про те, що на їхню електронну пошту можуть надходити листи нібито від СБУ з проханням розкрити плани евакуації.

 

Це фейк! СБУ таких листів не розсилає, наголошує служба.

СБУ, ФСБ, фейк, лист, е-мейл
Фейковий лист від імені СБУ — не відповідайте, не переходьте за посиланням Фото: Минцифры

“Сьогодні отримали інформацію, що ворог розсилає такі електронні листи українським користувачам. У них запитують нібито евакуаційні плани”, — йдеться у заяві.

Як пояснили у службі, таким чином країна-агресор намагається встановити вірусне програмне забезпечення на комп’ютери українців та зібрати конфіденційну інформацію.

ТТака ж інформація надійшла від Центру протидії дезінформації при РНБО України повідомив, що представникам Центрального органу виконавчої влади (ЦОВВ) на адреси е-мейлів теж надходять листи від імені СБУ з проханням надати інформацію. Подібні повідомлення є фейковими.

ЦПД при РНБО рекомендує :

  • не натискати на посилання,
  • не відповідати на подібні листи та повідомлення,
  • не заповнювати будь-які форми.

Також сервіс Google Карти тимчасово не працює на території України з міркувань безпеки, щоб ворог не міг відстежити пересування цивільного транспорту та місця скупчення цивільного населення.

СБУ, ФСБ, фейк, повідомлення

Коментарі
Loading...