Воєнний стан: що буде з лісами та полюванням?

Як відомо, в 10 областях України з 30 листопада був запроваджений воєнний стан, який передбачає посилення заходів безпеки в умовах загрози військової агресії. Закон передбачає введення воєнного стану на 30 діб на наступних територіях: у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, а також Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях та внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії,  пише Ресурс.

Життя за воєнним часом

Відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», в регіонах створюють адміністрації, до складу яких входять військові, які мають повноваження цивільної влади — військовослужбовці отримують такі ж повноваження, як, наприклад, поліція.
Військову адміністрацію населеного пункту очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади президентом за пропозицією Генерального штабу ЗСУ або відповідної обласної державної адміністрації.
Воєнний стан вносить значні зміни у цивільне та господарське життя країни, допускає часткове обмеження прав та свобод людей (на вільне пересування, на проведення мітингів тощо).
Зокрема, військовозобов’язані можуть змінювати місце проживання тільки з дозволу військового комісара. Якщо ви володієте зареєстрованою зброєю, її мають право вилучити на деякий час. У разі загрози життю або здоров’ю людей, військові адміністрації можуть здійснювати евакуацію населення, матеріальних і культурних цінностей — у разі загрози їхнього пошкодження або знищення тощо.

Лісова мобілізація

Воєнний стан в 10 областях було введено вперше за історію незалежної України. Проте, як показали перші дні його дії, він мінімально вплинув на цивільне життя.
Підприємства та державні структури працюють у штатному режимі. Військкомати оголосили масовий збір резервістів, у поліцейських дільницях посилена охорона, однак ніякої паніки серед населення зафіксовано не було. Дається взнаки, що країна вже понад 4 роки живе в умовах гібридної війни з агресором, тому суспільство звикло до напіввоєнної ситуації.
Через це і лісові господарства 10 областей країни також спокійно і без метушні перейшли до роботи в умовах нового стану. Особливостям роботи лісгоспів в на цей період була присвячена всеукраїнська колегія Держлісагентства 29 листопада.

«Лісівники завжди, від початку військових дій на Сході України, підтримували та надавали допомогу українським військовим. І зараз, в умовах воєнного стану в частині областей, ми маємо активізувати цю підтримку», – зазначив заступник голови Держлісагентства Володимир Бондар під час засідання колегії відомства.

Під час розгляду питання щодо особливостей роботи державних лісогосподарських підприємств в умовах воєнного стану Володимир Бондар підкреслив, що головне зараз не створювати паніку, працювати чітко та злагоджено і сприяти, у разі необхідності, військовому командуванню у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану на відповідній території.
Зокрема, лісівники готові надавати для потреб військових деревину, а також надавати у користування техніку господарств на час воєнного стану. Також структури Держлісагентства наразі розробляють мобілізаційні плани залучення резервістів серед своїх працівників.
Заступник голови Держлісагентства також звернув особливу увагу на підтримку лісівників, які вже брали участь в АТО та тих, хто нині продовжує захищати українські землі на Сході країни.

«Ми маємо допомагати тим лісівникам, які повернулися, соціалізуватися. Підтримувати їх та їхні родини. Також вкрай необхідно постійно допомагати родинам загиблих на Сході лісівників. Це наш обов’язок перед тими, хто віддав своє життя за захист територіальної цілісності України», — наголосив Володимир Бондар.

Що з полюванням?

Запровадження воєнного стану співпадає з настанням зимового полювання, тож не дивно, що ситуація занепокоїла мисливців.
Як зазначили у лісовому відомстві, рішення щодо обмеження мисливської діяльності в зонах відповідальності лісгоспів у зв’язку з воєнним станом приймає кожна область окремо.
Це стосується як заборони полювання, так і заборони відвідування лісів, запровадження комендантської години.
Першим регіоном, в якому ввели заборону на полювання у прикордонних районах стала Сумська область. Тут 30 листопада відбулося засідання Ради оборони Сумської області, під час якого ухвалили низку рішень щодо безпеки:
Заборонити полювання у восьми прикордонних районах області (Білопільському, Велико-Писаревському, Глухівському, Краснопільському, Путивльському, Сумському, Середино-Будському та Ямпільському);

  • Забороняється проведення сільськогосподарських робіт на території 1 км від кордону з 18:00 до 6:00 без відповідних дозволів прикордонників;
  • Запроваджується заборона без документів знаходитися у прикордонній зоні, заборона на аеро-, відео-, фотозйомку без погодження з відповідними службами та військовими частинами;
  • Громадяни, які перебувають в прикордонній зоні, повинні мати при собі особисті документи.

Обмеження також торкнулися носіння однострою працівниками державної лісової охорони і державної єгерської служби. На всій території області це заборонено, якщо відповідне посвідчення відсутнє.

фото видання Слово і діло

Загалом, станом на 5 грудня відомо, що полювання в окремих районах заборонили три області: Сумська, Вінницька та Луганська.

Як зазначає видання «Агроінсайдер», у Вінницькій області заборона полювання розповсюджується на Піщанський та Ямпільський райони, які мають 32 км спільного кордону з Придністров’ям. У Луганській області заборонено полювання в лісах прикордонних районів і в районах, наближених до зони проведення Операції об’єднаних сил.

«Дозвіл на полювання є тільки для двох районів області — Сватівського і Кремінського, — зазначив в інтерв’ю виданню Володимир Запара, начальник відділу Луганського ОУЛМГ.

Як бачимо, обмеження чи заборона на полювання стосується лише прикордонних областей, але не всіх їхніх районів, де запроваджений ВС.
Попри дію військового стану, лісогосподарства роблять все можливе, щоб сезон зимового полювання не був провалений.

Коментарі
Loading...