Врожай меду цього року скоротиться на третину – прогноз

Пасічники прогнозують, що цього року врожай меду впаде на 30%, пише «Ресурс».

«Однозначно меду буде менше. Зокрема, це стосується сорту різнотрав’я, коли цвіло різнотрав’я була посуха і відповідно меду з нього менше», — зазначає глава «Спілки пасічників Миколаївській області» Андрій Галдін, передає «Агроюг» .

Навіть незважаючи на те, що на сьогоднішній день ситуація виправляється за рахунок рясних опадів і цвітіння соняшнику, Галдін вважає, що бджолярам не вдасться досягти торішнього врожаю.

«Мені здається, що ми все-таки не досягнемо етапу минулорічного врожаю, тому що сім’ї втратили в силі в безвзяточний період, тому вони гірше спрацюють на соняшнику. На мій погляд, урожай буде менше на 30%», — спрогнозував глава спільноти пасічників.

Читайте: Пасічники: Отруєння бджіл призвело до національної катастрофи

Варто також відзначити, що експортери українського меду в цьому році встановили невисоку закупівельну ціну, яка не відображує витрат бджолярів в повному обсязі.

«Зрозуміло, якщо меду менше, то постійні витрати у бджолярів здебільшого ляжуть на кожен кілограм. Відповідно собівартість меду буде вище. Наші шановні експортери, нажаль, пропонують нам ціну менше, ніж в минулому році. Зараз вона становить 27-30 гривень за кілограм, залежно від партії, від умови, в якій тарі і т.д.», — розповідає Андрій Галдін.

Глава спільноти пасічників висловлює надію, що ситуація до кінця року все-таки виправиться і експортери ще раз зможуть колегіально озвучити більш справедливу ціну.

Коментарі
Loading...