Врятований пес виявився вовком

В Естонії кілька робітників помітили собаку, що відчайдушно намагався вибратися з крижаної річки. Вони його врятували, відігріли й доправили до ветклініки. А потім з’ясувалося, що це вовк.

Чоловіки працювали біля запруди на річці Пярну, що поруч з естонським містом Сінді. У якийсь момент вони помітили, як неподалік собака впав у крижану воду й попри всі намагання не міг звідти вибратися. Людям вдалося розчистити шлях крізь кригу й врятувати тварину,  про це пише ВВС.

Вовк
“Пса” відтирали рушниками фото EUPA

Вони навіть доправили його до найближчої клініки, щоб там “собаці” надали допомогу. Лише там робітники з’ясували, що “пес”, якого вони витягли з води і посадили до своєї машини “зігрітися”, є диким вовком.

У Естонському союзі з захисту тварин (EUPA) відзначають – у тварини був дуже низький артеріальний тиск, коли її доправили до ветеринарів, що і пояснює її покірну та неагресивну поведінку під час рятувальної операції.

“Нам треба було його пронести через схил. Важив він небагато”, – розповів один з чоловіків, Рандо Картсепп, естонській газеті Postimees.

“Він був спокійний, спав у мене на ногах. Коли мені треба було простягти ноги, він підіймав голову, – додає естонець.

Вовк
Підозри про справжню природу тварини виникли у ветеринарів, але підтвердив їх лише місцевий мисливець фото EUPA

Перші підозри про те, ким насправді є врятований “пес”, з’явилися у ветеринарів – надто великою була тварина як на собаку. Але лише місцевий мисливець, добре обізнаний з тутешніми вовками, чітко встановив, що це вовк – молодий самець, віком близько року.

Маючи цю інформацію у клініці вирішили після лікування помістити вовка у клітку. Ветеринари побоювалися, що тварина може стати вже не такою покірною, коли краще себе почуватиме. Коли тварині стало ліпше,  на нього повісили нашийник з датчиком GPS – щоб біологи могли відстежувати його переміщення та використати це у дослідженнях – і відпустили на волю.

“Ми такі щасливі з того, як закінчилася вся історія, й хотіли б подякувати всім причетним. Особливо тим чоловікам, які врятували вовка, а також лікарям з клініки, що не побоялися лікувати і годувати дику тварину”, – відзначають у EUPA.

В Естонії живуть сотні вовків, але самі по собі вони зазвичай намагаються уникати людей. Лише кільком з них за останні роки вдалося повісити ошийники для спостережень. А минулого року природоохоронні організації визнали вовка національною твариною Естонії.

 

Коментарі
Loading...