Висновки організації Earthsight щодо контрабанди українського лісу є невиправданими і непрофесійними, – посол Австрії

Таку думку висловила посол Австрії в Україні Герміне Поппеллер у Верховінй Раді під час круглого столу “Міжнародні аспекти корупційних зловживань при торгівлі української деревиною”, що відбувся 5 листопада, про це пише Ресурс .

У засіданні взяли участь народні депутати, представники Уряду, іноземних дипломатичних представництв в Україні, автори скандальної британської доповіді, громадські організації, експерти у сфері лісового господарства та екології, фахівці деревообробної галузі, меблевики.

“У цьому звіті австрійські підприємства, так само як і місцеві українські, а також Держлісагентство, органи митниці звинувачуються в тотальній вирубці в Карпатах і в тому, що вони здійснюють контрабанду лісу з України. Ці звинувачення проти цілого сектора господарювання, проти австрійських компаній без наведення конкретних доказів є невиправданими і надзвичайно непрофесійними”, – сказала Посол.

Виступаючи на засіданні, Надзвичайний та Повноважний Посол Австрії в Україні Герміне Поппеллер наголосила, що її країна готова надавати експертну допомогу Україні, що стосується лісового господарства, і це відбувається вже зараз.

Посол також зазначила, що Україні необхідно найближчим часом ухвалити законодавчі зміни з метою вдосконалення законодавчої бази та створення чітких і прозорих умов експорту деревини для збереження статусу надійного партнера і розвитку галузі.

Голова Товариства лісівників України Юрій Марчук підтримав слова посла про те, що дослідження Earthsight є необ’єктивним, і також з свого боку підкреслив необхідність прийняття законодавчих змін.

“Я хотів би сказати, що та деревина, про яку ми так багато говоримо, експортується в Євросоюз і не тільки з 96-го року. Питання дотримання стандартів між Україною і ЄС – це питання економічних угод. І кожен повинен відповідати за своє. І коли в цьому залі представники міністерства, які формують політику, екологічна інспекція, яка контролює, митниця, яка контролює, податкова, яка контролює, і всі вони говорять, що вони всі не працюють, то у мене з’являється питання: як невелика компанія в Англії зуміла так серйозно підійти до цього питання? Я нікого не звинувачую у цьому питанні, бо лісгоспи – це більше 400 підприємств, це більше 70-ти тисяч працюючих в галузі, це – престиж їх професії, престиж їх дітей, онуків, роботи на український ліс і на державу. Тому я – за об’єктивність, за те, що проблема є і її потрібно вирішувати…”, – підкреслив Голова Товариства лісівників України.

Присутня на круглому столі головний завідувач сектору міжнародних відносин, науки і зв’язку з громадськістю Держлісагентства Любов Полякова також зазначила необ’єктивність дослідження англійської організації.

“Сьогодні було озвучено, що основною метою дослідження було довести невідповідність виконання директиви ЄС. Тобто спочатку було закладено, що в Україні є порушення. Також сьогодні на слайді було посилання на звіт, який був опублікований істотно пізніше, ніж саме дослідження Earthsight”, – сказала вона. Також Полякова зазначила, що велика кількість інформації щодо діяльності лісової галузі країни, що публікується в ЗМІ, не відповідає дійсності.

“В Україні дуже викривлене сприйняття проблем лісу і лісового господарства у суспільстві та ЗМІ. Щодня державні лісогосподарські підприємства публікують на своїх сайтах повідомлення про неправильно подану інформацію у ЗМІ… Люди бачать, що ліс вирубується, але люди не хочуть бачити, що ліс відновлюється”, – підкреслила вона.

Загалом, у багатьох учасникві круглого столу склалось певне враження про захід.

Так, директор Національного представництва FSC в Україні ( Лісова опікунська рада (Forest Stewardship Council®, FSC) Павло Кравець констатував упередженість і тендеційність  організаторів круглого столу, які не надали можливості висловитися всім, зокрема розповісти  про те, як їхня організація реагує на виклики в лісовому секторі України.

“Збалансованість та конструктивізм при організації круглого столу було втрачено”, – підкреслив він.

 

Коментарі
Loading...