Так створюють ліс в гірських умовах Карпат

В лісництвах країни розпочалась весняна лісокультурна кампанія

0 32

Як вдається створити міцний ліс на схилах Карпат при бідності ґрунтів та обмеженнях логістики, як  забезпечити за таких умов приживлюваність сіянців? Лісівники вдосконалюють вже відомі технології і розробляють нові, про це розповідають спеціалісти Forestry..

Особливість  ґрунтового покриву на схилах гір така, що  під тонким шаром родючого ґрунту відразу йде суміш глини та каміння.  Лісівники вирішили цю проблему з допомогою технології вирощування культур у закритому ґрунті. Адже при цьому майбутнє дерево можна посадити у тому ж шарі родючої суміші, у якій він виріс.  Але, як перемістити рослину, адже як показала практика,  без пошкодження перемістити сіянці з  розсадника на десятки кілометрів по гірським дорогам просто неможливо, після чого ще треба вручну донести до місця посадки.

Та цю проблему вирішили у ДП «Вигодське лісове господарство» та  удосконалили технологію вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою. За один вегетаційний сезон, чи навіть за 2-3 місяці до створення лісових культур, сіянці пересаджуються у мішечки з агроволокна. Таким чином отримуємо комбіновану технологію виробництва садивного матеріалу із поліпшеною кореневою системою.

Окрім комбінованого способу виробництва садивного матеріалу, застосовується також одноетапна технологія (без пікірування та пересадки) – насіння дерев висівається відразу в мішечки наповнені торфосумішшю. Цей спосіб прийнятний для швидкоростучих видів.

JСіянці ялиці – 1 рік фото Forestry
Сіянці ялиці – 2 рік

 

Коментарі
Loading...