Так створюють ліс в гірських умовах Карпат

В лісництвах країни розпочалась весняна лісокультурна кампанія

Як вдається створити міцний ліс на схилах Карпат при бідності ґрунтів та обмеженнях логістики, як  забезпечити за таких умов приживлюваність сіянців? Лісівники вдосконалюють вже відомі технології і розробляють нові, про це розповідають спеціалісти Forestry..

Особливість  ґрунтового покриву на схилах гір така, що  під тонким шаром родючого ґрунту відразу йде суміш глини та каміння.  Лісівники вирішили цю проблему з допомогою технології вирощування культур у закритому ґрунті. Адже при цьому майбутнє дерево можна посадити у тому ж шарі родючої суміші, у якій він виріс.  Але, як перемістити рослину, адже як показала практика,  без пошкодження перемістити сіянці з  розсадника на десятки кілометрів по гірським дорогам просто неможливо, після чого ще треба вручну донести до місця посадки.

Та цю проблему вирішили у ДП «Вигодське лісове господарство» та  удосконалили технологію вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою. За один вегетаційний сезон, чи навіть за 2-3 місяці до створення лісових культур, сіянці пересаджуються у мішечки з агроволокна. Таким чином отримуємо комбіновану технологію виробництва садивного матеріалу із поліпшеною кореневою системою.

Окрім комбінованого способу виробництва садивного матеріалу, застосовується також одноетапна технологія (без пікірування та пересадки) – насіння дерев висівається відразу в мішечки наповнені торфосумішшю. Цей спосіб прийнятний для швидкоростучих видів.

JСіянці ялиці – 1 рік фото Forestry
Сіянці ялиці – 2 рік

 

Коментарі
Loading...