Як світ пристосовується до змін клімату

Через кліматичні зміни позначки термометрів встановлюють все нові рекорди у різних куточках планети. Наприкінці серпня спека повернулась в Україну і протримається щонайменше до кінця місяця. 13 серпня 2019 стало найспекотнішим днем у Києві від початку року

Вертикальні сади  Іспанії, ліси замість смітників у Франції, білий асфальт Америки…

Столиця Іспанії є одним з найспекотніших міст Європи, але водночас його вважають одним з найекологічніших на континенті. Влада Мадрида має амбітні плани щодо “охолодження”, чи якщо точніше “орослинення” міста.

За підрахунками фахівців, якщо хоча б чверть міських будівель матиме зелені фасади і дахи – це може знизити температуру повітря одразу на 8 градусів за Цельсієм, на 20% знизиться рівень забруднення міста, а рівень міського шуму опуститься на 10 децибел.

Мадрид екологія вертикальні сади
Будинок з вертикальним садом/ Фото: verticalgardenpatrickblanc
Результат пошуку зображень за запитом "вертикальні сади"
Вертикальні сади в Китаї

На сьогодні Мадрид приділяє велику увагу облаштуванню “вертикальних садів” та зелених дахів. Це не лише корисно для міста, але й вигідно – власники будівель, які погоджуються провести таку реновацію, отримують податкові пільги.

Адміністрація міста Фінікс (Аризона, США) розробила програму Nature’s Cooling Systems. Вона передбачає засадження вже дорослими деревами всього міста — особливо бідних, неблагополучних районів, оскільки найчастіше від спеки потерпають безпритульні та ті, хто не може дозволити собі вдома кондиціонера. Планується, що вже через 10 років на вулицях міста має з’явитися втричі більше тіні. Це дозволить знизити середню літню температуру приблизно на 8 градусів.

Ще один спосіб охолодження — висвітлювати” темне покриття доріг з допомогою технології CoolSeal, яку було спочатку розроблено інженерами для військових  літаків-шпигунів, щоб тримати літальні апарати в «прохолоді».

У найбільш автомобільному місті США Лос-Анджелесі, де бракує дерев, а темний асфальт буквально всмоктує в себе сонячні промені – це не нова практика. У долині Сан-Фернандо, однієї з найгарячіших точок Великого Лос-Анджелеса, комунальна служба ініціювала експеримент. Для цього частину парковки пофарбували световідбиваючим покриттям.

«Ми виявили, що в середньому, температура поверхні майданчика, покритого CoolSeal, на 10 градусів за Фаренгейтом нижча (майже на 6ºС), ніж у чорного асфальту на решті парковки», – розповідає помічник директора Бюро вуличних служб в долині Сан-Фернандо Грег Споттс.

Лос-Анджелес фарбують дороги США

Хоча цей метод є доволі дорогим – кожна миля нового, “світло-сірого” асфальту (1,6 км) обходиться приблизно у 40 тисяч доларів США.

Наприкінці липня 2019 стовпчики термометрів встановили черговий аномальний рекорд у столиці Франції – тоді у Парижі зафіксували 42,6 градусів за Цельсієм.

Щоб “охолодити” місто, тут планують облаштовувати зелені простори у школах, висаджувати ліси замість сміттєзвалищ та відмовитися від дизельного палива у міському транспорті.

Ще одним дієвим способом називають зміну традиційної архітектури Парижа. Верхні поверхи впізнаваних “османських” будинків влітку стають практично непридатними для життя. Винний в цьому цинк, яким покриті дахи, він добре проводить тепло.

Париж будинки дахи
Верхні поверхи будинків Парижі стають непридатними для життя у спеку / Фото: paris-sur-les-toits

Відтак архітектори вже працюють над проектом, який передбачає, що 45 тисяч дахів Парижа перетворяться на “зелені поверхні”.

Сад, створений силами жителів міста у Берліні/Фото prinzessinnengarten.net

Міські сади та сонячні панелі мають також з’явитись на вулиці Берліна. Забудовники, які зводять нові будинки, муситимуть пристосовувати їх до більш спекотного клімату без використання кондиціонерів, які шкодять клімату. На вулицях столиці Німеччини з’явиться якомога більше органічного покриття, яке пропускатиме воду під землю — зокрема, на відкритих паркінгах і автомобільних дорогах.

Джерело: 24tv.ua

 

Коментарі
Loading...