Як “вирощується” ліс у розсадниках Камінь-Каширського лісгоспу

Ліс починається з насінини. Цей взаємозв’язок лісівники державного підприємства “Камінь-Каширське лісове господарство” забезпечують власною працею, передає Район. Камінь-Каширський.

Шлях розпочинається… із восьми тимчасових розсадників, що діють при кожному лісництві. У цих розсадниках навесні висівається насіння головної лісоутворюючої породи – сосни звичайної. І тільки належний догляд забезпечує очікуваний результат.

Тривалий час лісівники успішно застосовують фактор природного заліснення лісових територій. Інакшими словами – сприяють вирощуванню молодого насадження природним шляхом. На відміну від штучного, природне поновлення має ряд переваг, головна з яких та, що молоді дерева за генетичними та екологічними показниками краще пристосовані до конкретного місця.

Крім того, за сприятливих умов успішне природне поновлення вимагає значно менших зусиль і витрат коштів, ніж створення лісових культур.

Наочний приклад цьому – ділянка Добренського лісництва, де у 2016 році було проведено сприяння природному поновленню. Річний приріст сосни (зважаючи навіть на те, що рік видався не найкращим у плані погодніх умов) в межах 50 сантиметрів.

Минулоріч на тимчасових розсадниках лісництв підприємства вирощено більше 900 тисяч сіянців сосни звичайної. Цієї кількості посадкового матеріалу вистачить для забезпечення лісокультурних потреб лісгоспу навесні. Щорічні плани лісовідновлення лісівники складають виходячи з головного завдання –стовідсотково заліснити площі, що вийшли з-під суцільних зрубів.

Коментарі
Loading...