Як вижити у зимових Карпатах?

Загубитись під час снігової негоди у горах можна не лише займаючись фрірайдом (англ. freeride) — катання на сноуборді або гірських лижах поза підготовленими трасами і, як правило, поза областю обслуговування гірськолижної індустрії), а навіть, катаючись на знайомих лижних трасах, пише ZAXID.NET. 

Заступник начальника Славської пошуково-рятувальної групи Микола Хрипт нагадує усім,  хто збирається  у подорож до гірської місцевості  про основні правила, яких треба дотримуватись, щоб не нашкодити собі і допомогти рятувальникам якомога швидше вас відшукати:

Головне – це підготовка до катання, і немає значення, чи це фрірайд чи звичайне катання на курортах. Було би добре, якби люди розуміли, що ситуації можуть бути різними.

Із собою завжди варто мати якийсь перекус. Це можуть бути солодощі, які дають калорії, також добре мати з собою різні сухофрукти – вони дуже корисні.

Не потрібно робити необдуманих кроків і йти, куди очі бачать. Завжди найкраще повернутись до знайомого місця. Бо людина, коли катається, то трохи запам’ятовує місцевість. Тому завжди, якщо є можливість, краще повернутись по своїх слідах.

Треба велику увагу звернути на екіпірування – у чому людина катається. Це має бути спеціальний одяг з мембранами, щоб не промокав і не продувався. Ну і звісно мати заряджений телефон, можна навіть брати запасний про всяк випадок.

Якщо в людини є якісь засоби, щоб розвести вогонь – це дуже добре. Бо вночі це великий помітний маячок на великих відстанях. Тому завжди корисно мати із собою сірники, навіть якщо ви не палите.

Якщо ви загубили власні сліди і наближається ніч, треба знайти місцину, де не дує, нічого не падає та спробувати розвести багаття.

Якщо розпалити вогонь не вдається, то в жодному разі не можна зупинятися. Продовжуйте рух, навіть повільно. І в будь-якому випадку не можна на морозі лягати спати. Бо коли людина починає замерзати, її дуже хилить на сон, і в таких випадках можна заснути і не прокинутись.

Треба шукати орієнтири та потічки і струмки, бо вони зводять до населених пунктів. Важливо не контактувати з водою, бо намочитесь і при низьких температурах можна отримали сильне обмороження.

Сніг не можна їсти, бо коли ви його їсте, то у вас витрачається багато тепла, щоб його розтопити. На перший час вам буде здаватися, що він втамував вашу спрагу, але насправді виходить, що ви витрачаєте більше енергії на розтоплення снігу, ніж на те, щоб напитись.

Якщо є можливість, треба взяти пакет чи мішечок, набрати снігу і розтопити його від температури тіла. У такому варіанті його можна пити.

Щоб відпочити, можна викопати яму-нірку у снігу, яка захистить від вітру. Там можна відпочити, але не засинати. Звісно, досвідчені люди, які ходять у погоди в гори, роблять спеціальні будиночки зі снігу – іглу, де заселяються на ніч. Але людина, яка нікого цього не зробила, а просто бачила таке десь в інтернеті, вона цього не зробить. Це буде просто марна трата сили та енергії.

І основне – коли ви йдете кататись чи плануєте походи, попередьте близьких та рідних, щоб хтось знав, куди ви пішли і коли плануєте повернутись. Це необхідно, щоб у разі чогось вони могли зателефонувати рятувальникам і дали знати, що вас потрібно шукати.

 

Коментарі
Loading...