Японія допоможе відновити інфраструктуру ЧАЕС

Такі результати зустрічі в Токіо Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака із  Державним міністром економіки, торгівлі і промисловості Японії Йоджі Муто. За словами міністра екології, японці підтримали не тільки ініціативу України  щодо промислового використання інфраструктури ЧАЕС.

“Можемо очікувати на прихід японських компаній в Чорнобильську зону відчуження із сонячними, гідрогеновими та іншими проектами, націленими на розвиток відновлювальної енергетики. Зокрема, Японія готова допомогти нам у запровадженні чистих технологій виробництва. Для нас це має стати ліфтом для швидкого переходу на екологічно чисті виробництва у вугільній, енергетичній, металургійній та інших наразі шкідливих промисловостях. Фактично ми можемо отримати шанс на швидку модернізацію економіки”, – повідомив Остап Семерак.

Крім того,японські колеги готові до співпраці щодо питання протидії зміні клімату, які є ключовими у контексті нової енергетичної політики Японії та України.  За словами міністра екології України, 60% парникових газів  генерує українська енергетика.

“Зменшення цього показника може бути спільним українсько-японським проектом. Адже світовий тренд зменшення викидів – це не лише екологічна безпека кожного мешканця планети, але й економіка майбутнього з її електромобілями та іншими надсучасними технологіями. Для України такий шлях означає додаткові інвестиції та конкурентні товари на світових ринках. У цьому бачу наш великий шанс”, – резюмував Остап Семерак.

Українські та японські вчені  вже  тривалий час співпрацюють у питаннях ядерної безпеки та подоланні наслідків як аварії на станції «Фукусіма», так і в Чорнобилі. У 2016 р. Україна та Японія набули на два роки статусу непостійних членів Ради Безпеки ООН (РБООН), де продовжують свої зусилля з забезпечення ядерної безпеки. Також було створено спільний науково-дослідницький проект щодо покращення радіаційного контролю навколишнього середовища та законодавчої бази в Україні для екологічної реабілітації радіоактивно забруднених майданчиків.

Коментарі
Loading...