Японський алкоголь з дерева

Спеціалісти Науково-дослідного інституту лісового господарства та лісових товарів Японії експериментальним шляхом створили алкогольний напій з кори дерев.

В дослідах брали участь три породи дерев: береза, вишня і кедр. За словами фахівців, вони обирають кору потрібного дерева, перемелюють її, а потім додають   закваску і ферменти для бродіння. Під час ферментації температура майбутнього напою не повинна підвищуватися. Адже так  напій зберігає натуральні смак і аромат рослин. З чотирьох кілограмів кори дослідникам вдалося отримати 3,8 літри напою міцністю п’ятнадцять градусів.

“Наш метод дозволяє зберегти напою характерний аромат. Це через те, що ми не підвищували температуру і не використовували сірчану кислоту для розкладу. Ми подумали, що  було б цікаво робити алкоголь з чогось, що нас оточує, наприклад, з дерев. Це проект мрії”, – каже фахівець Кенго Магара.

Для отримання алкоголю з кори дерев вчені використовували метод настоювання та дистиляції. Щоправда, другий, на їхню думку, більш вдалий.

В планах дослідників не тільки продовжувати експеримент, а й зробити його комерційно вигідним та налагодити справжнє виробництво рослинних напоїв. Планують, що  вже за три роки новий продукт порадує японських споживачів.

Коментарі
Loading...