Ясінянська форель дасть фору норвезькій

Щороку в річки  на Закарпатті запускають понад 15 тисяч особин райдужної форелі.  Для вдалого  процесу зариблення потрібно  ще побудувати спеціальні перепади на гірських річках.  Закарпатськи лісівники хочуть  відновити велику кількість риби в річках, адже вона дасть фору норвезькій, пише Ресурс

Лісівники Ясінянського лісомисливгоспу категорично проти імпорту. Щоб регіон був привабливим для туристів потрібні облаштовані рекреаційні зони та екологічно чисті продукти харчування, кажуть вони. Через це лісгоспи вирішили активно споруджувати перепади на гірських річках і щорічно зариблювати їх райдужною фореллю.

За словами директора Ясінянського лісомисливгоспу Василя Теличука у планах підприємства надалі збільшувати кількість форелі у річках.

“У дикій природі виживають не всі мальки, приживаються близько 70% малюків і ще менше доживає до репродуктивного віку. Щоб форель після зариблення приживалась краще, працівники лісомисливського господарства будують штучні перепади на малих річках. Це ефективний засіб підвищення природного відтворення гідроекосистем та покращення кисневого режиму водотоків”, -каже він.

Одна з функцій перепадів, розповідають лісівники – під час паводків форель може ховатися в них і рибу не зносить води своїм потоком. Друга – сповільнення швидкості потоку води і збереження доріг, берегів та мостів.

Встановлення штучних перепадів, кажуть фахівці лише покращує екологічний стан малих річок умови життєдіяльності форелі струмкової, а також відновлює біорізноманіття гідроекосистеми малих річок.

Коментарі
Loading...