Євросоюз хоче судитися за український ліс-кругляк

Європейський союз готовий розпочати торговий арбітраж з Україною для скасування мораторію на вивезення лісу-кругляка як порушує Угоду про асоціацію Україна-ЄС.

Про це повідомила віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе на брифінгу,  пише Ресурс з посиланням на  Бізнес Цензор.

“На жаль, Україна дійсно з введенням мораторію на вивезення лісу-кругляка порушує Угоду про асоціацію. Це зобов’язання буде розглядатися в рамках торгового арбітражу. І з боку Євросоюзу є готовність почати цей торговий арбітраж між Україною і ЄС”, – сказала Климпуш-Цинцадзе.

За її словами, зняття мораторію виведено з переліку умов надання Євросоюзом макрофінансової допомоги.

Говорячи про виконання інших положень макрофіна, зокрема, запуску автоматичної перевірки електронних декларацій політиків і чиновників, віце-прем’єр повідомила, що зараз проходить координація різних відомств, щоб найближчим часом вийти на повну здатність проводити автоматичні перевірки.

Як повідомлялося, 14 вересня Україна і ЄС підписали кредитну угоду і меморандум про надання четвертої програми макрофінансової допомоги на 1 млрд євро.

Згідно з оприлюдненими ЄС на початку липня цього року матеріалами, вступ в силу документа також дасть старт 2,5 років, протягом яких програма MFA IV буде діяти.

Євросоюз з 2014 року надав Україні 2,81 млрд євро макрофінансової допомоги. Третій транш третьої програми макрофінансової допомоги на 600 млн євро був скасований 18 січня 2018 року через невиконання країною узгоджених умов.

Україна не виконала чотири вимоги, зокрема, зняття заборони на експорт лісу-кругляка, запуск автоматичної перевірки е-декларацій, закон про кредитну реєстрі НБУ і перевірка інформації про бенефіциарних власників компаній.

Коментарі
Loading...