За даними NASA, дим від пожеж у Росії сягає Аляски та Канади

В соцмережах з'явилися меми з приводу цинічних заяв чиновників з приводу гасіння лісових пожеж

В Росії згоріло майже 3 млн гектарів лісів,  території поблизу епіцентру лісових пожеж огорнуті смогом,  у вогні гине все живе. Загалом сумарна площа випалених лісів відповідає площі всього Криму і ненабагато менше площі Московської області.

Такі дані оприлюднило видання  The Bell.

https://pbs.twimg.com/media/EApIkTBXoAAu6R2.jpg

Тим часом у російському Красноярську таки порушили першу кримінальну справу через масштабні пожежі. Співробітників регіонального міністерства лісового господарства звинувачують у недбалості. Число підозрюваних не розголошується, про це повідомляє Радіо Свобода.

На думку слідчих, посадові особи з березня 2019 року не здійснювали необхідних дій для ліквідації загорянь, через що вогонь поширився на більшій площі. Сумма збитків наразі встановлюється.

Попри величезні масштаби лісових пожеж, упродовж довгого часу МНС та регіональні органи влади не проводили дій по гасінню лісу. Мовляв, боротися з такими пожежами «економічно невигідно», бо на зазначених землях нібито немає загрози людям і інфраструктурі. Пізніше губернатор Красноярського краю Олександр Ус взагалі назвав ідею гасити ліс «безглуздою і навіть шкідливою». Такі заяви та бездіяльність влади шокували багатьох людей.

 

На  цинічні заяви чиновників, бездіяльність і нехлюйство  люди відреагували  мемами у соцмережах.

 

За оцінкою екологів Greenpeace, посилені заходи допомогли б ліквідувати вогонь кілька тижнів тому. Зараз же вони можуть лише сповільнити поширення вогню.

За даними NASA, дим від пожеж у Росії сягає Аляски та Канади.

Наразі у Красноярському краї йде гасіння 61 пожежі, в Іркутській області — 72 пожеж.

Нагадаємо, площа пожеж у Сибіру, за останніми даними, сягнула майже трьох мільйонів гектарів. У гасінні вогню беруть участь близько трьох тисяч людей, 390 одиниць техніки, 28 літаків та вертольотів. В Іркутській області, Красноярському краї, двох районах Бурятії та одному районі Якутії запровадили режим надзвичайної ситуації.

 

 

 

 

Коментарі
Loading...