За тиждень порушники завдали збитків на 160 тис. грн, – Чорноморський рибоохоронний патруль

В період з 23 по 30 липня Чорноморським басейновим управлінням було здійснено 35 рибоохоронних рейдів по водоймах Одещини, Миколаївщини та Херсонщини. В результаті проведених заходів викрито 18 порушень правил рибальства, повідомляє прес-служба Держрибагентства України. З них 15 порушень були грубими за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Також складено три акти виявлення безгосподарського майна.

Під час заходів у браконьєрів вилучено 254 кг водних біоресурсів. Ще 882 кг біоресурсів, а також 34 екз. трав’яних крабів, які занесені до Червоної книги України було випущено в живому виді в середовище існуванням. Конфісковано 39 заборонених знарядь лову та один транспортний засіб. До суду передано 14 справ для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності згідно з чинним законодавством. Сума нарахованих збитків, завданих внаслідок порушень, становить 160 288 грн.

Для прикладу, 24 липня Чорноморським рибоохоронним патрулем спільно з працівниками морської охорони було виявлено грубе порушення в акваторії порту м. Одеси. Затримано двох браконьєрів, які з моточовна виловили 42 323 екз. мідії, загальною вагою 847 кг. Порушники використовували два шкребки кустарного виробництва та підсаку. Крім того, чоловіки при собі мали ласти, два кисневих балона, водолазну куртку, маску та грузи на 5 кг. Все майно вилучено та передано на зберігання до рішення суду. Оскільки мідії знаходились в живому стані їх було випущено в природне середовище існування. Завдано збитків державі у розмірі 71 950 грн.

В той же день, іншою рейдовою було затримано браконьєра, який здійснював вилов водних біоресурсів промисловими знаряддями лову – сімома ятерами, не маючи відповідного на те дозволу. Йому вдалось виловити 34 253 екз. креветки, 666 екз. бичка та 339 екз. атерини, загальною вагою 43 кг. Сума збитків, завданих рибному господарству, складає 64 557 грн. Інцидент стався на березі Каркіністської затоки Чорного моря, в районі с. Хорли.

25 липня спільно з працівниками прикордонної служби зафіксовано факт браконьєрства на березі Малого Аджалицького лиману, в районі с. Нові Біляри. Чоловік вбрід здійснював вилов водних біоресурсів. За допомогою шкребка йому вдалось впіймати 144 кг мідій (6 400 екз.). Збитки по даному факту склали 10 880 грн.

Коментарі
Loading...