Захоплення державних лісів: хто кого? (Відео)

Триває ще одна лісова історія про самовільне захоплення ще 20 років тому декількох гектарів лісу, які  насправді належать ДП “Івано-Франківський лісове господарство”. Фігурантом справи називають кримінального авторитета і члена Партії регіонів Ігоря Халаменду, пише “Рravda.if”, цитує Ресурс.

Паркан довжиною більше кілометра обгороджує 3 гектари державної землі в селі Рибне. За ним – приватна охорона. По периметру – система відеоспостереження. Цю територію лісового фонду завбільшки п’ять футбольних полів наприкінці 2000-х захопив місцевий кримінальний елемент Ігор Халаменда, відомий в бандитських колах на прізвисько Бура. Але сьогодні послідовна позиція прокуратури у відстоюванні державних інтересів дає зрозуміти, що епоха схем і привласнення державного майна закінчилася – Халамеда зобов’язаний за власний рахунок розібрати кам’яну огорожу і передати землі лісовому господарству.

Нещодавно адвокати Халаменди отримали нищівну поразку в Апеляційному суді Івано-Франківської області. Представники Феміди підтвердили законність рішення Тисменицького районного суду, яке зобов‘язує Буру повернути в державну власність 3 гектари заповідної території. Рішення вступило в законну силу 30 червня. Згідно з рішенням суду, Халаменда зобов’язаний демонтувати огорожу на землі, яка належить лісгоспу, та повернути землю в державне користування. Інтереси держави в цій справі захищає перший заступник прокуратура Івано-Франківської області. Саме він звернувся з позовом до Тисменицького районного суду про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою біля села Рибного, яка належить ДП «Івано-Франківське лісове господарство».

Справу розглянули 11 лютого 2020 року. Той день для Бури став провалом. Суддя Марія Хоминець прийняла рішення зобов’язати демонтувати огорожу і надати лісгоспу доступ до державного лісу. Так прокуратура отримала законні підстави вимагати виконання рішення суду та залучати до цього виконавчу службу. Проте сам Халаменда не поспішає повертати захоплену землю у власність лісгоспу. Тому за Буру незабаром візьмуться державні виконавці.

З дня на день Тисменицький районний відділ державної виконавчої служби розпочне процес виконання рішення. Непохитність позиції першого заступника прокурора Івано-Франківської області лише додає шансів, що інтереси держави таки будуть захищені. А державні виконавці знезабаром повернуть землі лісового фонду з рук кримінального елемента Бури у законне користування лісове господарству.

Коментарі
Loading...