Закарпатські лісівники попереджають:«Три ялинки в лісі зрубав – привіт, кримінальна справа!»

«Три ялинки в лісі зрубав – привіт, кримінальна справа!», – каже майстер лісу Чорноголівського лісництва Великоберезнянського держлісгоспу Віталій Юричканич до охорони зелених красунь відноситься дуже відповідально. На початку грудня на цій території стартувала акція «Новорічна ялинка».

І тепер кожен день група з поліцейських і співробітників державної лісової охорони обходить місцеві стежини та плантації новорічних дерев.  Про це пише видання “Новини Закарпаття”.

А якби не рейди, порушників стало б набагато більше. Але не тільки за допомогою обходу лісових масивів захищають дерева місцеві лісівники.

Щороку у передноворічний період перед ними постає ще одне завдання: забезпечити новорічними ялинками жителів свого району і при цьому не завдати шкоди лісу. За яким принципом відбираються дерева для новорічного продажу, яка ялинка простоїть в будинку довше і чому в області створюють плантації новорічних ялинок – ми вирішили дізнатися з перших вуст. І вирушили за зеленим символом Нового року у Великоберезнянський район.

Шлях новорічного дерева розпочинається з лісових ясел

Шлях новорічного дерева розпочинається з лісових ясел – саме на спеціально створених плантаціях формується ялинка-красуня, яка радує дітлахів на Новий Рік та Різдво.

фото Uzhgorod.net.ua

Тож завітавши у Чорноголівське лісництво нас представили одному з найдосвідченіших працівників державної лісової охорони цього лісництва – майстру ліса Чорноголівського лісництва Віталію Юричканичу.

– Щороку ми визначаємо декілька ділянок для заготівля новорічних ялинок. – Зазвичай це ділянки під лініями електропередач, під якими необхідно зрубати дерева раз в декілька років, або землі, які все одно потрібно буде розчищати. До речі, Віталій Юричканич розповідає, що плантація новорічних ялинок в нього вже п’ять років. Загалом у лісництві на спеціальних плантаціях росте понад 1700 смерічок. Для реалізації вибираємо ту лісову красуню, коли ялинка набирає хорошу форму.

Браконьєрам – СТОП

До плантацій новорічних ялинок є що їхати, і по дорозі ми розпитуємо лісівника, як його колеги борються з тими, хто вважає за краще ходити за новорічним деревом не на ялинковий базар, а в ліс.

– Зараз уже мало хто без дозволу ризикує ялинки пиляти, – ділиться майстер лісу. – Покарання посилилися. За зрубане дерево накладається штраф розміром від 255 до 510 грн. та залежно від діаметра стовбура дерева одночасно нараховуються і збитки. Крім того, в порядку цивільно-правової відповідальності вони відшкодовують збитки, заподіяні лісовому господарству, а в разі заподіяння лісовому господарству значної шкоди громадяни та посадові особи можуть притягуватись до кримінальної відповідальності згідно з статтею 246 Кримінального кодексу України.

– І який сенс самому рубати? На ринку ялинка коштує від 45 до 110 гривень, а самовільно спиляне дерево обходиться в значно дорожче! – хитає головою пан Віталій. – Думаєте, в ліс найбідніші відправляються? Як би не так. Пару років тому об’їжджали ми територію, бачимо – джип біля дороги стоїть. А поруч порожні коробки валяються, явно господар машини викинув. Ми зупиняємося, хотіли штраф за це оформити. А тут і водій з лісу виходить, з ялинкою! Мабуть, через неї сміття з машини і викинув.

Ялинкові плантації – заготівля без шкоди природі

– Не дивлячись на те що поки рубка хвойних порід для новорічних свят не приносить великої шкоди лісу, ми давно думаємо про завтрашній день. І найкращий вихід для тих, хто бажає неодмінно наряджати в грудні вдома живу ялинку, – новорічні плантації, – коментує головний лісничий Закарпаття Ігор Коцур. – Подібні ділянки вже не один рік існують в лісових господарствах, підпорядкованих Закарпатському обласному управлінню лісового та мисливського господарства. Робиться це так: вибирається майданчик і ділиться на ділянки. Їх має бути стільки, скільки років необхідно дереву, щоб підрости. Наприклад, для ялиці це 8-10 років, для ялини – 10-15. У передноворічний період більшість ялинок заготовляється саме з плантацій новорічних ялинок. І кожної весни на них висаджують майбутні ялиці та ялини. По-перше, це абсолютно не наносить шкоди природі. А по-друге, дерева, вирощені на таких плантаціях, набагато пишніше за тих, що ростуть в природних умовах і борються за світло сонця. А ще покупець точно Корисні поради від лісівників

Вибираючи ялинку, пам’ятайте: чим темніше хвоя і товщий стовбур, тим довше гілки не будуть обсипатися з дерева. Замерзлу ялинку не варто відразу ж вносити до квартируи Нехай постоїть день на балконі або в гаражі. Перед тим як встановити ялинку в будинку, відпиляйте 3-4 сантиметри стовбура. Найдовше простоїть дерево, стовбур якого поставити в відро з мокрим піском.

Коментарі
Loading...