Запашний бізнес планує прибутки

Вирощування ефіроолійних трав стало прибутковим бізнесом в Україні.  Наприклад,за підрахунками фахівців, з кожного гектара посівів лаванди можна отримати 60-70 кг ефірної олії, вартість якого на ринку коливається від 100-270 доларів. Крім того, добре продається лавандова вода (гідролат), що є побічним продуктом від виробництва олій, повідомляє Ресурс з посиланням на Український проект бізнес- розвитку плодоовочівництва (UHBDP).

В Україні спостерігається дефіцит лаванди  після  анексії Криму, де були промислові плантації цієї диво-рослини.

Аналітики зазначають, що в нашій країні не менші  потенційні  можливості з вирощування та переробки лаванди, як у Болгарії, яка є найбільшим виробником лавандової олії в Європі. Також попитом у косметичній промисловості користується гідролат  (лавандова вода). Літр такої води, привезеної з Болгарії коштує 45-50 доларів.

З гектара, на якому висаджено  18 тис. саджанців лаванди, в липні-серпні можна отримати урожай квіток вагою 6,5 тонн, прогнозують фахівці Pro-Consulting. Середня ринкова ціна кілограма даного продукту становить 410 грн. В результаті, рентабельність підприємства складатиме 36,4%.

Для закладання плантації з вирощування лаванди необхідна земельна ділянка площею один гектар, в сприятливому для росту рослини регіоні. Оскільки лаванда теплолюбна, для цього підходять південні райони нашої країни. Іншими факторами успіху є склад ґрунту і близькість до джерел води, оскільки плантація потребуватиме організації системи зрошення.

Читайте також: Корковим деревам добре на Волині

Наталія Куценко, заступник директора станції лікарських культур Інституту агроекології і природокористування НААН України, радить також  висаджувати такі рослини, як шавлія лікарська (сорт Шанс), астрагал шерстистоквітковий (сорт Фаворит), шавлія мускатна, маруна цинерарієлиста (сорт Ювілейна), гісоп лікарський (сорт Національний), коріандр посівний, марена красильна.

За підрахунками спеціалістів, на сьогоднішній день потреби нашої країни в лікарських рослинах забезпечені вітчизняним виробництвом лише на 65,6%, решта — імпортні поставки.

Згідно з дослідженням Американського хімічного товариства, журнал загальної хімії сільського господарства і продовольства виявив, що при вдиханні ліналоола в достатній кількості скорочується рівень стресових ситуацій, збільшується рівень лейкоцитів і лімфоцитів (білі кров’яні клітини і лімфоцити імунної системи є важливим елементом). Він стверджує, що лаванда це рослина, яка має найвищу концентрацію ліналоола.

фото SEEDs.org.ua

Лаванда прийшла із Середземномор’я. Сьогодні вона поширена досить добре: у Європі, Австралії та США, а так само в південній її частині. Є два різних типи лаванди. Широколистова лаванда і лаванда з малими вузькими листочками і темними кольорами (французька). Широколистова лаванда містить велику кількість цинеолу і камфори, і в три рази більше нафти, ніж французька лаванда. Але  вузьколиста лаванда більш запашна.

Коментарі
Loading...