Землетрус та цунамі в Індонезії: загинуло понад тисячу осіб

Кількість загиблих внаслідок землетрусу та цунамі в Індонезії сягнула 1234 осіб. Про це повідомили 2 жовтня в індонезійському агентстві з надзвичайних ситуацій, пише Ресурс з посиланням на DW. 

Серед загиблих та постраждалих внаслідок землетрусу в Індонезії українців немає.

Про це  повідомив заступник директора департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич.

 

За повідомленням речника агентства з надзвичайних ситуацій Індонезії Сутопо Нугрохо, ще 99 осіб зникли безвісти, а 799 зазнали поранень. Понад 61 тисяча осіб залишилися без даху над головою, додав Нугрохо. Більшість постраждалих проживали в прибережному місті Палу.

Наслідки катаклізму в Палу
Наслідки катаклізму в Палу фото REUTERS

Своєю чергою індонезійська поліція 2 жовтня повідомила про затримання 35 мародерів, які розграбовували крамниці в зоні лиха. При цьому правоохоронці не заарештовували людей, які потребували води та їжі.

“У перший та другий день (після землетрусу – Ред.) крамниці були зачинені. Люди були голодні. Це не проблема. Але після другого дня почало надходити продовольство. Його треба було лише розподілити”, – зазначив заступник голови індонезійської поліції Арі Доно Сукманто.За його словами, правоохоронці толерантно ставитимуться до тих, хто потребує їжі, проте затримуватимуть тих, хто краде техніку чи гроші.

 

“Банкомати працюють, – зазначив він. – Якщо люди крадуть, ми будемо їх ловити та проводити розслідування”.

Нагадаємо, у Палу ввечері 28 вересня стався землетрус з поштовхами магнітудою 7,5 бала, що стало причиною цунамі  висотою кілька метрів. У місті зруйновано багато будинків, а також два готелі та торговельний центр. Є підозри, що під їхніми уламками досі перебувають люди.

Уряд організував кілька польових кухонь, триває роздача матрасів, ковдр та харчів.

Близько 20 країн та десятки різних організацій запропонували допомогу Індонезії, що постраждала від руйнівного землетрусу та цунамі. Надати допомогу вирішив також Європейський Союз. Для гуманітарної допомоги потерпілим від стихійного лиха в цій країні Європейська Комісія (ЄК) виділила 1,5 мільйона євро.

Коментарі
Loading...