Жука часів динозаврів зберіг бурштин

Стаття, опублікованав журналі Current Biology, описує нову знахідку в бурштині з М’янми  – жука,  який запилював саговник ще 167 мільйонів років тому.

Саговник (Cycas)- один з найдавніших представників сучасної флори, ровесник динозаврів. Вчені кажуть, що тривалість життя саговника може досягати 5000 років, пише Ресурс.

Цикас Революта
фото http://wildwildworld.net.ua/

Запилення рослин тваринами – історія, що почалася задовго до появи покритонасінних. Навіть прадавні саговникоподібні, що жили в епоху динозаврів, потребували для цього в комах, і чергова знахідка на М’янмі вперше фіксує цю єдність. У місцевих покладах бурштину виявляють найприголомшливіші свідчення минулого, включаючи вимерлих мікроскопічну жабу і оперений хвіст динозавра, пише Телеграф.

Вважається, що взаємовигідне “співробітництво” твердокрилих жуків і саговників почалося не менше 250 мільйонів років тому, а можливо, і набагато раніше, хоча прямих палеонтологічних свідчень цьому не знайдено. Передбачається, що вже з того часу основними партнерами саговників виступали жуки сімейства Boganiidae.

По-перше, вони і сьогодні залишаються головними запилювачами цих рослин.

По-друге, їх предки, залишки яких датуються віком від 160 до 200 мільйонів років, мали потрібну  для цього форму щелеп. Саме таку комаху і знайшли в бурштині.

Коментарі
Loading...