Житомирські лісівники затримали “чорних” лісорубів, які зрізали за ніч п’ять дубів

Цієї ночі на території Житомирського лісгоспу “чорні” лісоруби влаштували  рубку дерев. Лісова охорона встановила, що порушники зрізали 5 дерев дуба. Сума  збитків становить 40,9 тис. грн. Лісова охорона затримала порушників, повідомляє Ресурс з посиланням на прес-службу Житомирського ОУЛМГ.

фото Житомирського ОУЛМГ

Серед ночі рейдова група держлісохорони отримала оперативну інформацію про те, що в лісі поблизу Довжика працює бензопила. Однак знайти, де саме відбувається незаконна рубка охоронцям відразу не вдалося, позаяк пилка відразу затихла. Аж на ранок майстер лісу Богунського лісництва виявив чоловіка з пилкою, якому вдалося втекти та його спільника. Останній вступив в сутичку з майстром лісу, відібрав у нього телефон, коли той намагався викликати рейдову групу. Однак група лісових охоронців, яка прибула на місце події, заблокувала автомобіль зловмисника до приїзду оперативної групи поліції.

Після отримання відповідних дозволів, в приватному помешканні вищезгаданого громадянина по вул. Вишневій у с. Довжик Житомирського району проведено обшук.


Під час обшуку знайшли й вкрадену деревину, на якій порушники намагалися пошкодити зрізи, аби не можна було встановити її походження. Крім того, в помешканні правоохоронці виявили і споряджену мисливську та холодну зброю, яка зберігалася із порушенням правил зберігання.
Наразі проводяться слідчі дії та встановлюються особи усіх причетних до незаконної рубки лісу.

Від початку року рейдовими бригадами держлісгоспів здійснено більше 3 тис. рейдів, виявлено 74 випадки незаконних рубок дерев, обсяг незаконно заготовленої деревини становить 574 куб.м., розмір шкоди, заподіяної лісу, складає 3581,5 тис. грн. З лісопорушників до бюджету стягнуто 187,1 тис. грн заподіяної шкоди та 5,7 тис. грн адміністративних штрафів за незаконну рубку. До правоохоронних органів направлено 42 справи щодо незаконних рубок дерев на загальну суму заподіяної шкоди 3400,0 тис.грн Правоохоронними органами відкрито 19 кримінальних проваджень.

Коментарі
Loading...