Життя після лісових пожеж: на Херсонщині вже готуються до посадки молодого лісу

Лісівництва Херсонщини допоки оговтувалися після минулорічних лісових пожеж,  не сиділи, склавши руки. Олешківське  та Раденське лісництва на Херсонщині, які минулого року найбільше постраждали  через вогяну стихію, висадять  24 гектари білої акації і 30 гектарів кримської сосни, пише Ресурс з посиланням на Новий день. Роботи вже планують розпочати  під час лютневої відлиги, розповідають херсонські лісівники.

Саджанці лісгосп виростив у власному розпліднику, та й створення нових зелених масивів проводить за власні кошти від продажу деревини – зокрема, з тих же «горільників».

   

фото Херсонське ОУЛМГ

Ще десять гектарів молодих кленів, сріблястого лоху та ясена лісоводи планують висадити найближчим часом у одному з мальовничих урочищ Скадовського району області. Але все це – «краплина у морі», бо насправді не дозволяє навіть компенсувати втрати рукотворних гаїв від численних підпалів. Раніше такі заходи фінансували з державного бюджету, а тепер лісгоспи степової Таврії кинули напризволяще. І вони виживають, як можуть – їм не до створення нових зелених оаз.

Читайте також:Травневі пожежі у лісах

От і виходить, що якихось десять років тому на території нашої області висаджували по 1300-1500 гектарів нових лісів щороку. Торік висадили тільки 105 гектарів, а зараз буде ще менше, підсумовує головний лісничий Херсонщини Володимир Михайленко.

Нагадаємо, 27 травня 2018 року, на Херсонщині на території Раденського лісництва Олешківського лісомисливського господарства виникла лісова пожежа, яка, згодом, охопила площу  у 580 га.

Коментарі
Loading...