Щороку у світі напередодні новорічних і різдвяних свят цілі країни, міста і містечка починають жити в очікуванні майбутніх свят. Йде ретельна підготовка: десь з особливою пишністю, десь невибагливо, але зі смаком, проте обовязково з піднесенним настроєм і очікуванням дива. Українські міста не виняток, отже й хваляться красунями-ялинками, щороку змінюючи або ялинки, або вбрання до них. Відбувається така собі демонстрація ялинкової моди, неофіційне змагання за найкраще новорічне дерево, аби потім городяни могли пишатися, що у їхньому місті або найвища, або найгарніше вбрана ялинка. І столиця вже давно не в авангарді цього руху, пише Ресурс.




Щороку обласні, а інколи й районні центри, дають фору Києву з креативності ідей щодо вигляду головної окраси новорічних свят. Так сталося і цього року. Столиця далеко не перша в «ялинковому» питанні. Хоча київську зелену красуню і продовжують називати головною ялинкою країни, вона все ж поступається витворам з регіонів. Якщо вимрювати висоту дерев, то столичне посяде лише третю сходинку. Отже про все по черзі.
10-те місце. Десятою заввишки серед українських ялинок, що прикрашають центральні майдани міст є ялинка у Дніпрі. Її висота 10 метрів. Саме дерево коштувало містянам 167 тисяч гривень. Ще стільки ж – встановлення та оздоблення. Торік дніпряни витратили набагато більше.
9-те місце. На дев’ятому місці 18-тиметрова ялинка в Івано-Франківську. Цього року, як і минулого, встановлюють ту саму штучну ялинку. На нові прикраси теж вирішили не витрачатися. Тож новорічна красуня обійшлася у 81 тисячу гривень.
8-ме місце посідає штучна ялинка Чернігова. Її висота також 18 метрів. Хоча ялинці вже 8 років, але цьогоріч вона заслужила на нові прикраси. Разом із встановленням ялинка коштувала місту 701 тисячу гривень.
7-ме місце зайняла ялинка з Тернополя, вона лише на півметра вища за тернопільську красуню. Загальна вартість робіт та оздоблення – 150 тисяч гривень.
6-те місце. У Полтаві 20-тиметрова ялина. І цього року полтавчани обігнали усю країну за вартістю самого дерева, його встановлення і оздоблення. Дерево обійшлося у 2,8 мільйона гривень. І ще 5 мільйонів, щоб воно по-святковому засяяло новорічними прикрасами.
5-те місце відібрав Львів. У місті Лева встановили одразу 2 ялинки по 20 метрів кожна. Обидві були подаровані місту спонсорами. Бюджет міста витратив лише на встановлення та оздоблення 260 тисяч гривень і заощадив майже два з половиною мільйона в порівнянні з минулим роком.
4-те місце. В Запоріжжі встановили ялину у 23 метри заввишки, ціна її 200 тисяч гривень. Прикрасили ще на 420 тисяч гривень.
3-тє місце в головної ялинки країни. Столична – заввишки 25 метрів. Вартість її 41 тисяча гривень. Іграшки та встановлення коштували 2,7 мільйона гривень. Втім з бюджету міста кошти не брали. Усі витрати на себе взяли спонсори.
На другому місці Вінниця. Тут, як у Львові, встановила дві ялинки. Одна 28 метрів, друга 27. На обидві красуні місто витратило 200 тисяч гривень та прикрас на 905 тисяч.
І нарешті чемпіон, володар найвищої ялинки країни – місто Харків. 40 метрів натуральної хвої і 8 мільйонів гривень за першість країни.
Читайте також: Купив легальну ялинку – допоміг лісу
Втім, краще один раз побачити. Тож в українців цієї зими є вибір і ялинок, і міст, де ними можна милуватися.
А головна ялинка країни вже за доброю традиціює, 19 грудня, у день Святого Миколая урочисто засяє трьома кілометрами гірлянд та тисячами іграшок на Софійські площі, сповіщаючи про наближення таких улюблених свят.