Змагання ялинками: в Полтаві – найдорожча, в Харкові – найвища

 

Щороку у світі напередодні новорічних і різдвяних свят цілі країни, міста і містечка починають жити в очікуванні майбутніх свят.  Йде ретельна підготовка: десь з особливою пишністю, десь невибагливо, але зі смаком, проте обовязково з  піднесенним настроєм і очікуванням дива. Українські міста  не виняток, отже й хваляться красунями-ялинками, щороку змінюючи або ялинки, або вбрання до них.  Відбувається така собі демонстрація ялинкової моди, неофіційне змагання за найкраще новорічне дерево, аби потім городяни могли пишатися, що у їхньому місті  або найвища, або найгарніше вбрана ялинка. І столиця вже давно не в авангарді цього руху, пише Ресурс.

Найкрасивіші ялинки України
Минулого 2018 року ялинка у Харкові була ось така
Найкрасивіші ялинки України
Ялинка-2018 в Одесі
Самые красивые елки 2017
Новорічна ялинка у Вільнюсі 2018рік/ instagram.com/vilniusofficial/
Самые красивые елки 2017
Стокгольм 2018 рік © instagram.com/visitstockholm/

Щороку обласні, а інколи й районні центри, дають фору Києву з креативності ідей щодо вигляду  головної окраси новорічних свят. Так сталося і цього року. Столиця далеко не перша в «ялинковому» питанні. Хоча київську зелену красуню і продовжують називати головною ялинкою країни, вона все ж поступається витворам з регіонів. Якщо вимрювати висоту  дерев, то столичне посяде лише третю сходинку. Отже про все по черзі.

 10-те місце.  Десятою заввишки серед українських ялинок, що прикрашають центральні майдани міст є ялинка у Дніпрі. Її висота 10 метрів. Саме дерево коштувало містянам 167 тисяч гривень. Ще стільки ж – встановлення та оздоблення. Торік дніпряни витратили набагато більше.

9-те місце.   На дев’ятому місці 18-тиметрова ялинка в Івано-Франківську. Цього року, як і минулого, встановлюють ту саму штучну ялинку. На нові прикраси теж вирішили не витрачатися. Тож новорічна красуня обійшлася у 81 тисячу гривень.

 8-ме місце посідає штучна ялинка  Чернігова. Її висота  також 18 метрів. Хоча ялинці вже  8 років, але  цьогоріч вона заслужила  на нові прикраси.  Разом із встановленням ялинка коштувала місту  701 тисячу гривень.

 7-ме місце зайняла ялинка з Тернополя, вона лише на півметра вища  за тернопільську красуню. Загальна вартість робіт та оздоблення  – 150 тисяч гривень.

 6-те місце.  У Полтаві 20-тиметрова ялина. І цього року полтавчани обігнали усю країну за вартістю самого дерева,  його встановлення і оздоблення. Дерево обійшлося у 2,8 мільйона гривень. І ще 5 мільйонів, щоб воно по-святковому засяяло новорічними прикрасами.

5-те місце  відібрав Львів. У місті Лева встановили одразу 2 ялинки по 20 метрів кожна. Обидві були подаровані місту спонсорами. Бюджет міста витратив лише на встановлення та оздоблення 260 тисяч гривень і заощадив майже два з половиною мільйона в порівнянні з минулим роком.

4-те місце. В Запоріжжі встановили ялину у 23 метри заввишки, ціна її  200 тисяч гривень. Прикрасили ще на 420 тисяч гривень.

3-тє місце в головної  ялинки країни. Столична – заввишки 25 метрів. Вартість її 41 тисяча гривень. Іграшки та встановлення коштували 2,7 мільйона гривень. Втім з бюджету міста кошти не брали. Усі витрати на себе взяли спонсори.

На другому місці   Вінниця. Тут, як  у Львові, встановила дві ялинки. Одна 28 метрів, друга 27. На обидві красуні місто витратило 200 тисяч гривень та прикрас на 905 тисяч.

І нарешті чемпіон, володар найвищої ялинки країни –  місто Харків. 40 метрів натуральної хвої і 8 мільйонів гривень за першість країни.

Читайте також: Купив легальну ялинку – допоміг лісу

Втім, краще один раз побачити. Тож в українців  цієї зими є вибір і ялинок,  і міст, де ними можна милуватися.

А головна ялинка країни вже за доброю традиціює,  19 грудня, у день Святого Миколая урочисто засяє трьома кілометрами гірлянд та тисячами іграшок на Софійські площі, сповіщаючи про наближення таких  улюблених  свят.

Коментарі
Loading...