Зміни клімату призведуть до раптових втрат деяких видів, – дослідження

Сьогодні Всесвітній день навколишнього середовища

За прогнозами вчених Центру досліджень біорізноманіття та навколишнього середовища (UCL) через 10 років планету чекає  катастрофічне скорочення біорізноманіття.

Вчені використовували дані кліматичної моделі за період з 1850 по 2005 рік і зіставили її з географічними діапазонами 30 652 видів птахів, ссавців, рептилій, амфібій, риб, а також інших тварин і рослин. Дані були доступні для областей по всій земній кулі, розділені на квадратні осередки розміром 100 на 100 км, цитує Ресурс  видання ScienceDaily.

Дослідники прогнозують, що більшість  екосистем зіштовхнуться із невластивими для свого виду  кліматичними змінами,  опинившись поза зоною своєї ніші температурного комфорту.

Так, у разі підвищення температури  на 4 ° C до 2100 року, за сценарієм «високих викидів », який, на думку дослідників, є правдоподібним, щонайменше 15% спільнот по всьому світу  зазнають змін.  Така подія може завдати незворотної шкоди функціонуванню екосистем.

Якщо потепління буде підтримуватися до 2 ° C або нижче,  менше 2% спільнот зіткнуться з такими подіями впливу, хоча дослідники попереджають, що в ці 2% входять деякі з найбільш біоразнообразних спільнот на планеті, такі як коралові рифи.

Дослідники передбачають, що такі безпрецедентні температурні режими почнуться до 2030 року в тропічних океанах.  Нещодавне масове знебарвлення коралів на Великому бар’єрному рифі може бути ознакою того, що процес розпочався, припускають вчені.

Ризики незворотніх змін в тропічних лісах, за прогнозами, відбуватимуться до 2050 року.

Співавтор дослідження, яке фінансувалося Королівським товариством, Національним науковим фондом (США) і Африканської академією наук, д-р Корі Меров (Університет Коннектикуту) каже:

«Ми сподіваємося, що наші висновки могли б послужити системою раннього оповіщення, пророкуючи, які райони будуть піддаватися найбільшому ризику і коли, які могли б допомогти націлити зусилля щодо збереження і поліпшити прогнози майбутніх моделей . Може бути корисно розробити десятирічну програму моніторингу – аналогічну тій, що роблять вчені-кліматологи, але для біорізноманіття, – яку можна регулярно оновлювати в залежності від того, що відбувається насправді ».

 

Коментарі
Loading...