Зміни клімату вбивають смерекові ліси, – лісопатологи (ВІДЕО)

Фахівці ДП «Івано-Франківськлісозахист» провели  лісопатологічне обстеження, при якому виявили значні площі всихання ялини, повідомляють у прес-службі Івано-Франківського ОУМЛГ.

Смерекові насадження не витримують умов глобального потепління, важко переносять посуху, нестачу продуктивної вологи у ґрунті, буревії та розпосюдження стовбурових шкідників,пише Ресурс з посиланням на прес-службу установи.

Середній показник всихання смерекових  у 2018 році досяг 52,2%, Для порівняння:  дані про всихання  2013 року  – 36,3%, 2016 року – 12,6%.

Щороку моніторинг всихання карпатських лісів відбувається на 39 майданчиках, які було закладено з допомогою ДП “Івано-Франківськлісозахист”  у 2006 році.

Читайте: Всихання легень країни: чому масово гинуть українські ліси та як їх врятувати?

Щоб запобігти масовому заселенню ялини короїдом-типографом, лісопатологи радять лісівникам якнайшвидше забрати дерево з лісу за перших ознак  заселення шкідниками. Чим коротший період виявлення осередків короїда до їх ліквідації, тим кращими є перспективи збереження насадження. Більше того, невчасно проведені санітарні рубки без урахування темпів розповсюдження стовбурових шкідників призводять також до значних економічних втрат, кажуть спеціалісти.

Однак через прогалини у законодавстві лісівники не можуть ефективно та вчасно боротися зі шкідником. Ускладнює процес сезон тиші, який триває з 1 квітня по 15 червня, протягом цього часу лісівники не можуть здійснювати заходи по боротьбі з шкідниками. Але саме в цей період короїд масово розмножується.

На думку експертів, щоб змінити ситуацію, варто якнайшвидше запровадити тимчасові рекомендації, що допоможуть вчасно реагувати на появу шкідника.

Коментарі
Loading...