Звинувачення лісівників у контрабанді лісу надумані, – Володимир Бондар

0 1,564

«У контексті всихання лісів, а це за даними обстеження майже 400 тисяч га, важко втриматися, щоб не порушити питання звинувачення лісівників у контрабанді лісу. Звинувачення надумані і доволі образливі», – наголосив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар під час IV з’їзду лісівників України. Проце пише Ресурс з посиланням на прес-службу відомства.

Річ у тім, що при розробці сухостійних насаджень левова частина стовбуру йде на дрова, які, і особливо соснові, поки-що просто нікуди дівати. Щорічний надлишок дров’яної деревини становить 2,9 млн куб метрів.

«Лісгоспи, підпорядковані Держлісагентству, дотримуються мораторію і експортують виключно дозволену до вивозу дров’яну сировину довжиною до 2 м, заробляючи валюту, так необхідну державі. Звісно, за відомим висловом «хто безгрішний, нехай перший кине в мене камінь» не варто стверджувати це однозначно, але навіть можливі порушення ні в якій мірі не можуть мати ні масштабних ознак, ні відчутної шкоди», – зазначив Володимир Бондар.

Він також прокоментував твердження з «дослідження» британської неурядової організації, в якій сказано, що контрабанда лісу виросла на 1 мільярд євро в порівнянні з минулими роками.

«Завважте, що вся економіка лісогосподарських підприємств Держлісагентства за рік становить близько 15-17 мільярдів гривень – це півмільярда євро. Тобто вся сировина, якби вона була реалізована за кордон, становила б тільки півмільярда євро. Ви розумієте, наскільки неспівставні речі», – підкреслив Володимир Бондар.

Не оминули увагою й маніпулятивні  технології опонентів лісової галузі, які  розповсюджують  надалі чи нашвидкуруч підготовлену, чи ретельно продуману, але  цинічну брехню про ситуацію у лісовій галузі.

Заступник Голови ДАЛРУ Володимир Бондар прокоментував ситуацію з нападками на лісову галузь, з тими чорними технологіями до яких вдаються вороги лісівників.

Опубліковано Лісові новини Вівторок, 25 вересня 2018 р.

 

Коментарі
Loading...